Nela56

Bolest zad, co s tím ? :(

Dobrý večer, chci se zeptat, zda nevíte, co by mohlo pomoci na bolest zad. Jelikož brigáda na kterou docházím obnáší stání 7 a více hodin v kuse u nízkého stolu, kde vlastě ani nejde být narovnaný.. Nechci si stěžovat, jsem ráda, že mám tu možnost si přivydělat, ale bolest zad mi práci dosti znepříjemnuje.

Odpovědi
Kepler

Zkus požádat zaměstnavatele, aby ti umožnil fyziologickou a ergonomickou pozici při práci. Ze zákona by to zaměstnavatel měl poskytovat. Obyčejná výškově stavitelná židle by to měla vyřešit.

Zvidatel

Nehrbit se, spát na rovné posteli. Vyměnit nebo uzpůsobit práci, zaměstnání by nemělo takhle ničit zdraví.
Začni cvičit, třeba jen jednoduchá protahovací cvičení – halvně na ty záda. Velmi dobrá a učinná je na to i jóga. Mají tam dokonce asány speciálně na záda. Jen si zadej do googlu „jóga na bolavá záda“ a vyjde ti toho víc. Třeba tě to chytne a když ne, tak ti ale určitě pomůžou alespoň ty asány na záda.
Dělej i plank, alespoň jednou denně.

Zajít za svým obvodním dokotrem, poradit se s ním. A neboj, doktoří jsou od toho, je to jejich povinnost, práce. K doktorům se nechodí až když člověk umírá nebo když od něj potřebujeme nějaké potvrzení.

nyjono

Bolest zad, pokud přetrvává se může značně projevit i později a nejen bolestí zad.
Pokud to je tak, jak píšeš, můžeš di zadělat na větší problém.
Co se tak podívat po jiné brigádě. Odkud jsi?

Nela56

děkuji za rady, ale za zaměstnavatelem jsem pro židle byla, řekl, že mají jen dvě a je fakt, že vůči ostatním, by to nebylo fér.. Jinak bolest je opravdu jen z toho, že několik hodin stojíte a musíte se hrbit nad stolem, mají to tak všichni, kteří pracují semnou.. A stěžovat si nechci, jsem ráda, že si můžu něco málo vydělat :)

Kepler

Já bych se na ně vy… Buď mi tu židli dáte, nebo odcházím. Zdraví je jen jedno a šel bych dělat jinam. Příležitostí je dost, stačí jen zapátrat.