Avatar uživatele
Nela56

Bolest zad, co s tím ? :(

Dobrý večer, chci se zeptat, zda nevíte, co by mohlo pomoci na bolest zad. Jelikož brigáda na kterou docházím obnáší stání 7 a více hodin v kuse u nízkého stolu, kde vlastě ani nejde být narovnaný.. Nechci si stěžovat, jsem ráda, že mám tu možnost si přivydělat, ale bolest zad mi práci dosti znepříjemnuje.

Zajímavá 0 před 1401 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Zkus požádat zaměstnavatele, aby ti umožnil fyziologickou a ergonomickou pozici při práci. Ze zákona by to zaměstnavatel měl poskytovat. Obyčejná výškově stavitelná židle by to měla vyřešit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zvidatel

Nehrbit se, spát na rovné posteli. Vyměnit nebo uzpůsobit práci, zaměstnání by nemělo takhle ničit zdraví.
Začni cvičit, třeba jen jednoduchá protahovací cvičení – halvně na ty záda. Velmi dobrá a učinná je na to i jóga. Mají tam dokonce asány speciálně na záda. Jen si zadej do googlu „jóga na bolavá záda“ a vyjde ti toho víc. Třeba tě to chytne a když ne, tak ti ale určitě pomůžou alespoň ty asány na záda.
Dělej i plank, alespoň jednou denně.

Zajít za svým obvodním dokotrem, poradit se s ním. A neboj, doktoří jsou od toho, je to jejich povinnost, práce. K doktorům se nechodí až když člověk umírá nebo když od něj potřebujeme nějaké potvrzení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Bolest zad, pokud přetrvává se může značně projevit i později a nejen bolestí zad.
Pokud to je tak, jak píšeš, můžeš di zadělat na větší problém.
Co se tak podívat po jiné brigádě. Odkud jsi?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Nela56

děkuji za rady, ale za zaměstnavatelem jsem pro židle byla, řekl, že mají jen dvě a je fakt, že vůči ostatním, by to nebylo fér.. Jinak bolest je opravdu jen z toho, že několik hodin stojíte a musíte se hrbit nad stolem, mají to tak všichni, kteří pracují semnou.. A stěžovat si nechci, jsem ráda, že si můžu něco málo vydělat :)

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já bych se na ně vy… Buď mi tu židli dáte, nebo odcházím. Zdraví je jen jedno a šel bych dělat jinam. Příležitostí je dost, stačí jen zapátrat.

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek