emm.kate

bolest ruky

když jste dlouho na notebooku, také vás pak bolí pravá (nebo levá, podle toho, jakou ovládáte myš) ruka ? nemůžu z toho mít nějaký zánět žil, nebo tak něco ?

Nejlepší odpověď
briketka10

nyní jsem byla na operaci s pravým zápěstím ohledně práce na PC, radím tedy moc nepřetěžovat dělat si přestávky, procvičovat ruku, mačkat i houbičku na nádobí a při bolestech chladit..
Doplňuji:
můj přítel – kytarista na kytaru hrát přestal úplně právě proto, jak píše salsa verde, kvůli syndromu karpálního tunelu – měl ho na obou rukách, jak hrál, tak levou křečovitě na hmatníku mačkal struny a trsátkem, kterým pravou loudil zvuky opět křečovitě..
potom začal malovat olejem na plátno :)

Další odpovědi
bolak

Zánět žil určitě ne, ten se dělá na rukou jenom vzácně, buď v důsledku nějaký autoimunní nemoci nebo pokud jde o nějakou infekční záležitost, třeba když ti v nemocnici napíchnou do ruky počůranou kanylu…

Ale můžeš mít zánět šlach, případně pokud seš nepoučitelnej myší notorik, tak třeba i zánět nervů.

http://ona.id­nes.cz/zdravi­.aspx?c=A050630­_221814_zdravi_bih
Doplňuji:
Nebo bys mohla mít i nějakou cévní anomálii a kdybys pak k tomu trpěla ještě na vyšší srážlivost krve, nebo měla nějakej hormonální problém, případně brala léky který zhušťujou krev, tak pak můžeš chytit i embólii a umřít..... a všechno kvůli tomu žes nechtěla dát myš z ruky..to je co?

Wang

Když budeš cokoli na svým těle nadměrně přetěžovat, můžeš si to poškodit.
Čekal bych z toho něco jako problémy z nedokrvení.
Kup si gelovou podložku http://www.zbo­zi.cz/?thru=&q­=gelovou+podlo%C5%BE­ka
a kopačku (kopací míč), ať máš i jiný pohyb.
Doplňuji:
a střídej při ovládání pravou a levou ruku.

salsa verde

častým problémem především u žen je pak syndrom karpálního tunelu. ale ten nebolí, trnou při něm prsty.

anonym

Dej si led na to co tě bolí