Ynat

Bolest kloubů, revma?

Je mi sedmnáct let a trpím častou bolestí kloubů. Doktorka mi řekla, že mám zvýšenou hladinu revma (nebo něco obdobného, nejsem si jistá, jak to přesně řekla). Co to vůbec znamená?

Nejlepší odpověď
beer

Na takovou zmatenou otázku ti odpoví jen tvoje lékařka. Při příští kontrole se zeptej na všechny nejasnosti přímo jí !
Pravděpodobně se bude jednat o zvýšení hladiny revmatoidního faktoru – ale jen tipoji, nejsem lékař.
http://www.to­plekar.cz/labo­ratorni-hodnoty/revmatoidni-faktor.html?star­t=70