Jak se zbavit strachu z táty, který na mě často bezdůvodně křičí?

Bojím se táty. Udělám nějakou blbost (upadne mi papír, už se pro něho ohejbám a on hned začne řvát, ať to seberu) a prostě psycho.
A já už toho mám dost, sice je mi 18 let, ale nemám žádné příjmy, abych si našla podnájem nebo něco. :/

Nejlepší odpověď
klumprt

Tipuju, že tátu dlouhodobě štve něco úplně jiného, než spadený papír a podobné lapálie. Předpokládejme, že za jeho vzteklost skutečně nijak nemůžeš. Po tom jeho problému je třeba jít a třeba mu dát najevo, že ho v tom podporuješ a pomoci mu, jak umíš. Pokud povedete doma válku, tak to nikdy nevyřešíte.

Další odpovědi
gecco

No – pokud to byl papír s tlačenkou k večeři, řval bych taky…
😁
___

  1. s rodičem/i si promluv
  2. obrať se na sociálku
  3. obrať se na linku důvěry
  4. obrať se na policii

marci1

Až bude táta v pohodě, zkus si s ním o tom promluvit. Uvař mu kávu, čaj, dejte si sklenku vína, sedněte si spolu a v KLIDU mu řekni, že Ti to vadí. Za zkoušku to stojí. Držím Ti palce! 🙂

CokoLada12

Sem na tom stejně, taky všechno hrotí, třeba když jsme jeli posledně někam tak celý auto obložil dekama protože jel pes s námi… je to hrozný psycho… jen něco udělám špatně a hned řve.. :(

lexx

zavolej na fotra-cholerika hlídku městský policie, až dostene 3× po hřbetě pendrekem tak zkrotne

ReHu

Pokud ti je 18, co ti brání začít vydělávat a postavit se na vlastní nohy?
Tedy pokud se ti doma opravdu nelíbí.

zjentek

klumprt, marci1– živě vidím ten obraz před očima, jak cholerickej chlap projevuje slabost tak, že o těch svejch bolestivejch slabostech po večerech referuje svý milovaný holčičce ;(