Anonym111111

Blesku jsem napočítala 10 sekund, než udeřil hrom. Jak daleko udeřil blesk do země?

Už si nemůžu vzpomenout jak se to počítalo. Takový ten starý trik…:)

Nejlepší odpověď
Dochy

Něco přes 3 km…
Rychlost zvuku ve vzduchu je cca 330m/s, tedy kilometr za 3s.

Další odpovědi
Kelt

Rychlost zvuku je 334 m/s, takže 1 km za 3 s. Ale lepší je to změřit na stopkách, tak to máš přesnější.

aliendrone

Těžko bez dalšího říci. To co píší odpovídající kolegové by platilo POKUD by blesk udeřil do země. Pakliže šlo o výboj mezi mraky, tak blesk zkrátka do země neudeřil a otázka je bezpředmětná, no. ;) :)

Dochy

Alien: Ano, pravda, blesk může být jen v rámci mraku. A také může putovat mrakem několik kilometrů než udeří do země. V důsledku tak můžeš slyšet hrom z blesku který Ti prolétl kilometr nad hlavou a ve finále uhodil 3km daleko.

aliendrone

Dochy>>> No právě, i to se stát může! A teď si představ že se může stát i to, že při uragánu se vduch v konkrétním případě pohybuje PROTI směru šíření zvuku např. rychlostí 60m/s. A ZASE budeš mít jinou vzálenost (odhadnutou časem), tak PROTO píši, že „těžko bez dalšího říci“, víš? ;) :D :D

Dělej, přiznej konečně že jsem nejkrásnější! Jinak ti naříznu všechny baseballové pálky! ;) :D :D

Dochy

jasně, ten nejkásnější Alien ze všech Alienů co jsem na dopovědích potkal 😉
těch 60m/s ale neudělá zas tak velkou chybu. Když řešíme odhady kdy dobu někdo odhaduje z počítání „v hlavě“

aliendrone

Dochy>>> Nezbývá než ti POGRATULOVAT k prokazatelné inteligenci (o níž sice nebylo pochyb, nicméně NEVYVRATITELNÝ DŮKAZ jsi podal teprvce teď)!
Sakra co já teď budu dělat s těmi červotoči? To nařezávání pálek byla jen zastírací kamufláž. Jak je mým ustáleným zvykem, útok měl přijít odjinud! ;) :D :D