Avatar uživatele
Anonym111111

Blesku jsem napočítala 10 sekund, než udeřil hrom. Jak daleko udeřil blesk do země?

Už si nemůžu vzpomenout jak se to počítalo. Takový ten starý trik…:)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Něco přes 3 km…
Rychlost zvuku ve vzduchu je cca 330m/s, tedy kilometr za 3s.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Rychlost zvuku je 334 m/s, takže 1 km za 3 s. Ale lepší je to změřit na stopkách, tak to máš přesnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Těžko bez dalšího říci. To co píší odpovídající kolegové by platilo POKUD by blesk udeřil do země. Pakliže šlo o výboj mezi mraky, tak blesk zkrátka do země neudeřil a otázka je bezpředmětná, no. ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Alien: Ano, pravda, blesk může být jen v rámci mraku. A také může putovat mrakem několik kilometrů než udeří do země. V důsledku tak můžeš slyšet hrom z blesku který Ti prolétl kilometr nad hlavou a ve finále uhodil 3km daleko.

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> No právě, i to se stát může! A teď si představ že se může stát i to, že při uragánu se vduch v konkrétním případě pohybuje PROTI směru šíření zvuku např. rychlostí 60m/s. A ZASE budeš mít jinou vzálenost (odhadnutou časem), tak PROTO píši, že „těžko bez dalšího říci“, víš? ;) :D :D

Dělej, přiznej konečně že jsem nejkrásnější! Jinak ti naříznu všechny baseballové pálky! ;) :D :D

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

jasně, ten nejkásnější Alien ze všech Alienů co jsem na dopovědích potkal 😉
těch 60m/s ale neudělá zas tak velkou chybu. Když řešíme odhady kdy dobu někdo odhaduje z počítání „v hlavě“

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> Nezbývá než ti POGRATULOVAT k prokazatelné inteligenci (o níž sice nebylo pochyb, nicméně NEVYVRATITELNÝ DŮKAZ jsi podal teprvce teď)!
Sakra co já teď budu dělat s těmi červotoči? To nařezávání pálek byla jen zastírací kamufláž. Jak je mým ustáleným zvykem, útok měl přijít odjinud! ;) :D :D

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek