pep

Proč se lidem trhaly zdravé zuby? K čemu se pak využívaly? Podle knihy Bídníci..

V Bídnících si Fantina nechává vytrhnout zuby a dostala za to zaplaceno. Proč se lidem trhali zdravé zuby? K čemu se pak ty zuby využívali? Říkalo se těm „zubařům“, kteří zuby trhali, nějak

Bídníci a trhání zubů

Nejlepší odpověď
agentpv

…mohl to být prodej zubu někomu bohatšímu kterému zub vypadl. Ale neumí si představit jestli si ho zasadil i s kořenem, nebo si s ním jen vyplnil mezeru. Zuby trhávali kováři, kati …

Další odpovědi
annas

Pokud jste knihu četl pozorně, dověděl jste, proč to tak bylo. , Fantina byla chudá, potřebovala peníze, proto prodala vlasy, ale i své 2 zuby. Ty pak sloužily někomu bohatému, který si je mohli zaplatit, když přišel o své.

Až v 19. století díky zavedením amalgánu, éteru a plombování se zlepšilo léčení zubů .

Ve městě totiž „zubař“ trhal chudým lidem zuby a slušně za ně platil. Mateřský pud – Fantina chtěla pomoct své dceři atd.

Je vidět, že chudý člověk byl ochotný zbavit se zubů, vlasů, aby získal peníze na živobytí či léčení. .

Zajímáte-li se o historii ošetřování zubů, podívejte se do odkazu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-kdy-se-leci-zuby