Avatar uživatele
zjentek

Až (pokud vůbec) budete tvrdě zasaženi orkánem Sabine, položíte zde k tomu aktuálně nějakou otázku?

Zasaženi orkánem Sabine… Nechápu, proč má TEN ORKÁN ženský jméno. Kdyby šlo o cyklónu, tak prosím, ale totok? No uvidíme co ta Sabina umí. Děkuji.

Zajímavá 0 před 1537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Pokud nepůjde elektřina, tak těžko. To ani nezatopíme, čerpadlo je na elektřinu, žejo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Ne. Věřím tomu, že zasaženi nebudeme. A pokud, tak to raději půjdu zaspat 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Možná. Snad ale i nás mine.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

„Proč já, proč zrovna já!!!“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A víš, že Karel Sabina napsal libreto k opeře Prodaná nevěsta. A byl označován jako zrádce národa. Tak třeba je to jeho odměna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Bydlím v oblasti, kde se takový živel nedostane.
Proč mívají ženská jména? Po jménech svých žen (babiček, milenek, dcer) toho, kdo z meteorologu první upozornií na tento orkán (hurikán atd..)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Zjentku, ale to, co zasáhlo Británii je jiný útvar. Proto se jmenuje jinak.

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Aha… tak beru zpět. Je to totéž. Pak nechápu, proč tomu Britové říkají jinak.

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A ono je to možná ještě jinak. Kiara pojmenovali bopuři Britové. Sabine Němci pojmenovali ten orkán. Takže vlastně na základě soustavy tlakové níže na Atlantikem a s tím vnikající bouře – Kiara a tlakové výše nad Čerrným mořem vzniká orkán nazvaný Němci Sabine.

Kua… dělaj nám v tom bordel…

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Hufnágle, kdybys nakoukl alespoň na můj link, nebo i hloubjeji do jiných zdrojů zjistil bys, že zdaleka ne „většinou“, jak píšeš, ale na střídačku mužská a ženská jména dostávají tyhle jevy.

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Edison, kdyby Zjentek napsal „mužská jména“, má odpověď by byla stejná, jen v jiném rodu.
Mne kupodivu nezajímá tvůj link. Ale jak tak pozoruji, jsem ve tvém hledáčku, viď?

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Proč? Hloupé je, že se ani nekoukneš a komentuješ…

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek