zjentek

Až (pokud vůbec) budete tvrdě zasaženi orkánem Sabine, položíte zde k tomu aktuálně nějakou otázku?

Zasaženi orkánem Sabine… Nechápu, proč má TEN ORKÁN ženský jméno. Kdyby šlo o cyklónu, tak prosím, ale totok? No uvidíme co ta Sabina umí. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Pokud nepůjde elektřina, tak těžko. To ani nezatopíme, čerpadlo je na elektřinu, žejo.

Další odpovědi
Malvína

Ne. Věřím tomu, že zasaženi nebudeme. A pokud, tak to raději půjdu zaspat 🙂

Drap

Možná. Snad ale i nás mine.

Edison

„Proč já, proč zrovna já!!!“

Kelt

A víš, že Karel Sabina napsal libreto k opeře Prodaná nevěsta. A byl označován jako zrádce národa. Tak třeba je to jeho odměna.

Hufnágl

Bydlím v oblasti, kde se takový živel nedostane.
Proč mívají ženská jména? Po jménech svých žen (babiček, milenek, dcer) toho, kdo z meteorologu první upozornií na tento orkán (hurikán atd..)

Edison

Zjentku, ale to, co zasáhlo Británii je jiný útvar. Proto se jmenuje jinak.

Edison

Aha… tak beru zpět. Je to totéž. Pak nechápu, proč tomu Britové říkají jinak.

Edison

A ono je to možná ještě jinak. Kiara pojmenovali bopuři Britové. Sabine Němci pojmenovali ten orkán. Takže vlastně na základě soustavy tlakové níže na Atlantikem a s tím vnikající bouře – Kiara a tlakové výše nad Čerrným mořem vzniká orkán nazvaný Němci Sabine.

Kua… dělaj nám v tom bordel…

Edison

Hufnágle, kdybys nakoukl alespoň na můj link, nebo i hloubjeji do jiných zdrojů zjistil bys, že zdaleka ne „většinou“, jak píšeš, ale na střídačku mužská a ženská jména dostávají tyhle jevy.

Hufnágl

Edison, kdyby Zjentek napsal „mužská jména“, má odpověď by byla stejná, jen v jiném rodu.
Mne kupodivu nezajímá tvůj link. Ale jak tak pozoruji, jsem ve tvém hledáčku, viď?

Edison

Proč? Hloupé je, že se ani nekoukneš a komentuješ…