jirka F

Až nadejde váš čas, přáli byste si proměnit se ve strom, nebo klasicky zemřít?

Až za mnoho let zemřete, přáli byste si stát se stromem, nebo klasicky zemřít?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to nesmysl. Nelze se stát stromem.

Další odpovědi
zjentek

U nás tu zeleň řežou hlava nehlava. Na hřbitově odstranili stromy, keře, všechno zelené včetně trávníků a vše nahradila zámková dlažba. Tak nevím, čím bych se tam chtěl stát. Taky tam teď v přívalech vody dochází k záplavám a vyplavené hrobky bývá nutné často opravovat. Prostě homo sapiens sapiens jako obvykle, i na hřbitovech.

Proto jsem se rozhodl, že můj popel bude rozptýlen na zahradě, v které nyní žiji. Jsou tady ty stromy, které oslovuji, opečovávám, objímám…

nyjono

Určitě by se mi nelíbilo, kdyby mě jako strom objímal kdejaký tydýt.
Nebo mi kmen nebo větve polámal nějaký idiot.

Daidal

Jenže my nevíme, co se stane po smrti. Čili se ptáš, jestli bychom si vybrali, stát se po smrti stromem nebo „klasicky“ zemřít – což nevíme, co znamená. Může to být jen přechod, někam jinam. Což asi je, i když je to hlavně jen o víře, ale řekl bych, že nějaké ty důkazy i logická vysvětlneí tu jsou.
Osobně se nedomnívám, že smrt je konec ani si nemyslím, že početí/narození je začátek. Jen záčátek nebo konec v této fyzické formě života/existence – na této rovině.

V řecké mytologii se myslím 3× nebo 4× proměňovalo ve strom a vždy to bylo něco jako odměna nebo záchrana (před žalem, utrpením). Třeba Zeus proměnil ve stromy Filemóna a Baukis, dva staré manžely, protože si oba přáli, aby zemřeli ve stejnou dobu a nemuseli vidět jeden druhého umírat. Až nadešel jejich čas, tak se kadžý z nich proměnil a v podstatě tak nezemřeli, jen se „přerodili“ v něco jiného. To bylo myslím v nějaké vesnici ve Frýgii, kde jen tento pár byl takový počestný a šlechetný (proto si taky mohli přít – a splnilo se jim to). Ostatní byli myslím utopeni v potopě (ale jiné než takové té známé „celosvětové.“ Tahle byla jen lokální).

Dnes se někteří chtějí taky „přerodit“ ve strom. Někteří ze slavnějších i bohatších to mají v plánu. Vědci vyrobili nějakou takovou nádobu, do které se dá popel toho zesnulého a z toho pak vyroste strom. Takže je to možnost i víceméně ve vědeckém smyslu (ale nepočítal, protože popel už je v podstatě nic).
Třeba takový zpěvák Tupac si zase přál, aby po jeho smrti zbylí členové skupiny smíchali mariuhanu s jeho popelem, ubalily jointy a ty vykouřili. A to taky udělali.. Taky možnost. :D

dust8

Nechám to na Pána Boha v co mě zase promění.

Rokio

Nejraději bych se znovuzrodil v syna velikého pracháče.

Pokud bych měl na ale výběr mezi těmito dvěmi možnostmi, raději bych klasicky zemřel.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Co vlastně znamená pojem „klasicky“ zemřít? Já vidím samé umírání s kovidem, na kovida a další nemoci… Anebo na katastrofy. Ale je to pěkná představa, kdybychom pomřeli a byly z nás všech stromy. Tíhnu k přírodě no, nemůžu si pomoct. (;

Daidal

Však taky ze sebe můžeš nechat vyrůt strom, jestli chceš. ;)
http://www.tran­quillitas.cz/bi­os-urna
https://www.fa­cebook.com/3346145­73359793/posts/334927373­328513/

Daidal

Oprava textu v odpovědi: „Takže je to možnost i víceméně ve vědeckém smyslu (ale *nebral bych to tak,…).“

Daidal

Drap,
https://zena.ak­tualne.cz/vol­ny-cas/bio-pohrbivani-strom-zivota-aneb-zasadte-si-sve-blizke/r~i:ar­ticle:809765/
https://prazsky­.denik.cz/zpra­vy_region/stan­te-se-po-smrti-stromem-na-prvnim-prirodnim-hrbitove-20140521.html
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=bios+urny

I když je fakt, že to nemění nic na tom, že ten člověk „klasicky“ umře a teprve pak z jeho popela vyroste strom..

quentos

Za domácí úkol si tu svoji otázku přečti na jeden nádech. Vzhledem k původní absenci čárek by to pro tebe neměl být problém.

Daidal

Celkem na pohodu :P Zase moc textu tam není, takže jestli nemá člověk nějaký problém s dýcháním, dá to na jeden větší nádech. ;)

zjentek

Já to dal na jeden nádech i s čákrami.