zjentek

Až bohatých a mocných bude už více než poctivých, budou nadále třídní nepokoje, šarvátky a protesty?

A pokud nepokoje nadále budou, tak kdo v nich mezi sebou bude protestovat, bojovat, hlásat odpor? A až k tomu dojde (což se stane, systém je blahobytu nakloněn- média, profese, korporace, soudní systémy…), BUDOU pak ještě vůbec VOLBY?

Odpovědi
Disraeli

První si prostuduj alespoň základy (ekonomie, sociologie, politologie, právo,…), pak se ptej. A nebudeš se už muset ptát na hlouposti. 😂 Pokud chceš nějaké všeobecné a přehledové informace z těchto oborů (i když nekompletní a kolikrát nejasné), tak takové shtnutí by mohlo být i v učebnicích občanské nauky. ;)
Ale určitě i biologie, evoluce, historie, psychologie, davová psychologie,… protože pořád ty tvoje otázky smrdí totálním anarchismem, se sklonem odsuzovat společnost, spolupráci, ekonomiku, peníze, bohatství SPOLEČNOSTI a funkce, organizace společnosti.. Tyto obory se toho též týkají, celkem důležitě (z hlediska vývoje, významu atd).

  1. Vědomosti z těchto oborů ti připadají zbytečné, nedůležité „nepotřebuješ je“.
  2. „Chceš znát“ (respektive nechceš, ale ptáš se neustále dokola, stejně nesmyslně) odpovědi na otázky týkající si těchto oborů… a ony poskytují dokonalé odpovědi a vysvětlení, jak co funguje, jaký je význam těch jednotlivých věcí.
  3. Totálně nemáš přehled, ale stejně nad tím budeš špekulovat (vše odsuzovat, bohatí vs všichni ostatní/chudí, zlí mocní, politika vs občan, atd atd).

Jj chudí jsou hrozně poctiví, spravedliví, slušňáci; jen proto, že jsou chudí. 😂 Bohatí jsou zloději, nespravedliví, ovládají svět a jsou to zločinci a hajzli, jen proto, že jsou bohatí.
Ty tvoje logiky, předsudky a konspirace. Pokud nejsi troll a myslíš to vážně, tak něco taového by se mělo léčit (povinným studiem ;)).

elkon

Další slátaniny bez obecných znalostí.

da ny

Automaticky počítáte s tím, že mezi bohatými a mocnými nebudou žádní poctiví? Chyba. je to špatný scénář, který si/nám píšete a zadáváte do programu :)
Bohatých a mocných je/bude na světě vždy méně než těch nespokojených. Pokud budou mít absolutní moc a většina bude podrobena/podřídí se, je to totalita/otroctví.
Zda by byly VOLBY netuším. Lidé mají vždy nějakou volbu. I v řadách „mocných“ se objevují „osvícenci“. Je možné, že ta „poctivá“ většina bude relativně spokojená a nebude cítit potřebu bouřit se.
Co by, kdyby a špatné scénáře hoď zjentečku za hlavu. ;D
Některé odpovědí lidem na otázky, názory Jiřího (Jirka) Ledvinky možná nejsou docela marné ;)
Jeden z návodů, jak myslet. mluvit, přát si, komunikovat, v čem a jak lze žít, co a jak si člověk ovlivňuje.
! Některá videa (a další):
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=iauYk9r4xPc
! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KSg-YmNm1wY
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oRr__e-A9YE

Člověk může mít povědomost o „všem“, aby se mohl rozhodovat, vybrat si ;)

zjentek

Citát z odpovědi Disraeli:

„Bohatí jsou zloději, nespravedliví, ovládají svět a jsou to zločinci a hajzli, jen proto, že jsou bohatí.“

Jistě. Jistě, že ano. A co je tom nepochopitelného pro studovaného člověka. To je řečnická otázka. Uhádnete?

zjentek

(; D; D; … Tak jsem si svou otázku po sobě ještě jednou přečetl. Čoeče, tohle je NAPROSTO GENIÁLNĚ shrnuta JASNÁ VIDINA „osudu“! (; (;

zjentek

Disraeli, promiň.

Nejde o totální anarchismus. Jde o něco mnohem hlubšího. Poznání, prozření… Ne každého možno naučit. Spíše společnost (ve své nynější podobě) dráždí. Trefněji- připravuje o zisky.

zjentek

Resumé: Zkusit bez oborů, které „poskytují, vysvětlují, dávají, fungují…“ I samotná Bible je plná nedostatků, vážený pane.