Avatar uživatele
JájsemRaibek

Asi mi neřeknete, co si to při jízdě ukazují?

Už včera při sledování videa z Japonska jsem si všiml, že strojvůdce, který byl v kabině sám, si při jízdě na něco ukazoval. Dnes jsem koukl na jiné video a zde jsou dva pracovníci dráhy a také si na něco ukazují.
Asi mi neřeknete na co, nebo snad víte?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Av_Kkh3mp4E

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, johana 56, Drap, marci1 před 2362 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V diskusních příspěvcích pod videm je to vysvětlené

Proč japonští strojvedoucí ukazují na všechno? Japonští strojvedoucí musí upozorňovat na všechny důležité znaky a varování, které souvisejí s jízdou.

. Tímto způsobem ukazují, že si toho všimli a jsou si toho vědomi. Bezpečnost vlaků v Japonsku je nejlepší na světě, můžete zde vidět proč. Při prvním pohledu může to vypadat trochu legračně.

Zřejmě není v systému zabudována automatická kontrola bezpečnosti vlaku, takže musí ukazovat.

V odkazu to máte vysvětlené – JR gestures | The Japan Times – odkaz níž

Japonští zaměstnanci železnice tuto techniku ​​používají již více než 100 let, ale přesný původ je trochu nejasný. Jde o ukazování a volání.

Je to něco, jako když doma zamknete dveře a znova se ujistíte, že jsou zamknuté. Kontrola.

https://www.ja­pantimes.co.jp/new­s/2008/10/21/re­ference/jr-gestures/

Čínská železnice má podobná pravidla, nazvaná „手 比 眼看 嘴 念“, překlad v angličtině je "ukazovat to rukou, vidět to očima a mluvit to ústy. ". Říká se, že pravidla pro provoz a řízení Číny jsou kombinací japonských a sovětských.

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ukázanie rukou na daný signál, nápis, je potvrdením prijatia signálu. Vychádza to zo základnej psychologie vnímania:

  • ak na niečo ukážete, potvrdzujete, že to vidíte -.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

To je jasný né? To snad pochopíš z kontextu.. ten první jak ukazuje nalevo říká: „mám jet doleva?“ a ten druhej jak pak ukazuje rovně říká „né, jeď rovně, tam jak jsou koleje..“

Asi to byl nějakej nováček a teprve se zaučoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Vypadá to legračně, ale strojvedoucí (mimochodem inženýři) si tak musí ukazovat všechna znamení, povely, signály, upozornění. Tak se více ujišťují a uvědomují si, co mají provést, aby nic nepřehlédli. Bezpečnost v Japonsku je na nejvyšší úrovni na světě. 🙂
Je to jako by např. člověk, který odchází z domu, se ujišťoval, že má vypnutý plynový sporák. Podívá se na sporák, ukáže si prstem na něj a ujistí se i slovně: „Sporák je vypnutý.“ 🙂
Pod videem je to vysvětleno.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Čert ví, Japonci jsou divní. Možná ta videa vznikla s cílem upozornit na stav trolejí, nebo tak něco.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

annas: oni ukazují na všechno, to je typickej znak japonců, kdyby měli v kabině povolený foťáky, tak by si to i fotili 😁

před 2362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

No sedí tam jak přibitej. Je pravda, že se velmi soustředí. V tom minulém byla žena-strojvůdce sama a taky po chvílích na něco ukazovala. Třeba mají příkaz, že když vidí např. omezení rychlosti, tak si na to musí ukázat. Ale příjde mi to směšné.

před 2362 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek