JájsemRaibek

Asi mi neřeknete, co si to při jízdě ukazují?

Už včera při sledování videa z Japonska jsem si všiml, že strojvůdce, který byl v kabině sám, si při jízdě na něco ukazoval. Dnes jsem koukl na jiné video a zde jsou dva pracovníci dráhy a také si na něco ukazují.
Asi mi neřeknete na co, nebo snad víte?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Av_Kkh3mp4E

Nejlepší odpověď
annas

V diskusních příspěvcích pod videm je to vysvětlené

Proč japonští strojvedoucí ukazují na všechno? Japonští strojvedoucí musí upozorňovat na všechny důležité znaky a varování, které souvisejí s jízdou.

. Tímto způsobem ukazují, že si toho všimli a jsou si toho vědomi. Bezpečnost vlaků v Japonsku je nejlepší na světě, můžete zde vidět proč. Při prvním pohledu může to vypadat trochu legračně.

Zřejmě není v systému zabudována automatická kontrola bezpečnosti vlaku, takže musí ukazovat.

V odkazu to máte vysvětlené – JR gestures | The Japan Times – odkaz níž

Japonští zaměstnanci železnice tuto techniku ​​používají již více než 100 let, ale přesný původ je trochu nejasný. Jde o ukazování a volání.

Je to něco, jako když doma zamknete dveře a znova se ujistíte, že jsou zamknuté. Kontrola.

https://www.ja­pantimes.co.jp/new­s/2008/10/21/re­ference/jr-gestures/

Čínská železnice má podobná pravidla, nazvaná „手 比 眼看 嘴 念“, překlad v angličtině je "ukazovat to rukou, vidět to očima a mluvit to ústy. ". Říká se, že pravidla pro provoz a řízení Číny jsou kombinací japonských a sovětských.

Další odpovědi
led

Ukázanie rukou na daný signál, nápis, je potvrdením prijatia signálu. Vychádza to zo základnej psychologie vnímania:

  • ak na niečo ukážete, potvrdzujete, že to vidíte -.

bolak

To je jasný né? To snad pochopíš z kontextu.. ten první jak ukazuje nalevo říká: „mám jet doleva?“ a ten druhej jak pak ukazuje rovně říká „né, jeď rovně, tam jak jsou koleje..“

Asi to byl nějakej nováček a teprve se zaučoval.

marci1

Vypadá to legračně, ale strojvedoucí (mimochodem inženýři) si tak musí ukazovat všechna znamení, povely, signály, upozornění. Tak se více ujišťují a uvědomují si, co mají provést, aby nic nepřehlédli. Bezpečnost v Japonsku je na nejvyšší úrovni na světě. 🙂
Je to jako by např. člověk, který odchází z domu, se ujišťoval, že má vypnutý plynový sporák. Podívá se na sporák, ukáže si prstem na něj a ujistí se i slovně: „Sporák je vypnutý.“ 🙂
Pod videem je to vysvětleno.

Kepler

Čert ví, Japonci jsou divní. Možná ta videa vznikla s cílem upozornit na stav trolejí, nebo tak něco.

bolak

annas: oni ukazují na všechno, to je typickej znak japonců, kdyby měli v kabině povolený foťáky, tak by si to i fotili 😁

JájsemRaibek

No sedí tam jak přibitej. Je pravda, že se velmi soustředí. V tom minulém byla žena-strojvůdce sama a taky po chvílích na něco ukazovala. Třeba mají příkaz, že když vidí např. omezení rychlosti, tak si na to musí ukázat. Ale příjde mi to směšné.