msi

Jaká je pracovní doba strojvedocího v železniční nákladní dopravě?

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, jaká je pracovní doba strojvedocího v železniční nákladní dopravě? Nemohu to najít, zajímá mě jak přestávky tak denní dobu odpočinku atd. Nenašel jsem to na internetu, je zákon upravující tyto záležitosti?
Děkuji vám

Nejlepší odpověď
Drap

Jeho pracovní doba se řídí zákoníkem práce. Pracovní doba díky specifikům tohoto povolání může být dělena, mohou tam být přestávky a nástup a konec směny nemusí být vždy v místě bydliště. U každého strojvedoucího a na každé trati se to může částečně lišit.