Asi jste už slyšeli o „Facebookové generaci“?

Generací je řada a nazývají se různě.Buřičská generace,Ztracená generace,Květi­nová,Nová....­...
Je jich řada a jedno mají víceméně vždy společné.Touhu,sna­hu odlišit se.
Jací jsou ti,kteří v době,kdy se cinkalo na Václaváku klíči,buď nebyli,nebo měli plné pleny?
Jak je vidíte?

Nejlepší odpověď
annas

Já sice na Facebook nechodím, ale domnívám se, že myšlenky se zde šíří ohromnou rychlostí. Mladí se navzájem baví, předávají si různé informace, vysloví názor, domlouvají se na různých akcích (vím od jedné známé – mladí se např. domluvili, že při volbách budou škrtat Langra, dále účast na vajíčková bitvě, svolaná demonstrace proti státním maturitám, utajená akce CzechTeak – na poslední chvíli).

Výhoda pro účastníky – snadno se navazuje spojení,sdělují se prožítky apod. Aktéři se mohou udržet v anonymitě, nemusí své názory nikomu obhajovat a v podstatě se nemusí nikomu zodpovídat. Vidí kolem sebe negativní vzory.

Nevýhoda – domnívám se, že jde o manipulaci, využívá se anonymity. Řekla bych, že elektronika v jistém slova smyslu ničí i vztahy mezi lidmi – místo osobního setkávání – virtualita.

Nedávno jsem četla, že ti jedinci, kteří chtějí najít vhodné zaměstnání, by neměli na Facebooku příliš diskutovat, zveřejňovat své fotografie a sdělovat různé intimnosti. Mají menší šanci…