Krčálek

Anglické ranní pozdravy

proč se zdraví v anglických mluvících zemích ráno jen morning a ne good morning?

Nejlepší odpověď
terry

Předpokládám, že to zkratka. My přece také slova nebo sousloví zkracujeme.

Další odpovědi
Lucijej

Jak píše tery, je to hovorová zkratka. Jako u nás se používá „dobrej“ nebo „brýtro“, tak v angličtině používajísamotné morning.

quentos

lidi mají tendenci v řeči všechno zkracovat. U nás vám taky řeknou „brýden“ místo dobrý den – přesně ze stejného důvodu, je to o slabiku kratší ;{)>

Michal Kole

good morning
see you
hellou, Hi

to si pamatuji ze školy

pusinka50

My také někdy říkáme „dobrej“ a ne dobrý den, „nashle“ místo nashledanou