Avatar uživatele
Registrovaný

Když chci být anestezioložkou, kterou střední školu si vybrat?

Anestezie - jakou střední?
------

Ahoj, dobrý den.

Po prázdninách půjdu do 9. třídy a s tím souvisí i podávání přihlášek atd. a já bych chtěla být anestezioložka.
Na gympl nemám, to říkám rovnou
Nebo takhle...asi bych ho dala, ale jednoduše chci spíš na nějakou zdravotní školu, než na gympl..

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak to se rovnou se svým snem rozluč, protože medina patří k těm náročnejším studiím. Jestli nezvládneš gympl, tak medicínu teprv ne.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Přírodovědné lyceum, jenže to bude taky náročné. Taky mě napadají ještě zdravotní školy. Vystuduj třeba laboratorního asistenta, a pak po maturitě můžeš pokračovat libovolně na jakoukoliv vš.


Avatar uživatele
Bronzový

Můžeš zkusit střední zdravotní a pak VŠ.
Anesteziologie je normální lékařské studium. Takže počítej s tím, že to náročné bude.
Máme známou, co je anestezioložkou v jedné větší nemocnici.Šrotila se pořád.


Avatar uživatele
Bronzový

Zeptej se třídní co si o tom myslí. Ta by mohla mít trochu přehled a poradila ti co dál. Lepší něco zvládatelnějšího, než studovat a nedostudovat + někdy i s dlouhodobým traumatem a syndromem vyhoření.


Avatar uživatele
Pokročilý

Naprosto souhlasím s tím, co psali kolegové výše (ač jsem sám vystudoval lékařskou fakultu jako absolvent průmyslovky), nejlepší volbou je gymnázium. U přijímacích zkoušek jsou vyžadovány a během dalšího studia jsou předpokládány znalosti biologie, chemie i fyziky na úrovni dobrého gymnázia a pro studium i další život se více než hodí dobrá znalost anglického jazyka a případně ještě nějakého dalšího. Zdravotní lycea jsou dobrý nápad teoreticky, ale prakticky je to slabší, takže i průměrné gymnázium pokládám za lepší nápad než vychvalované zdravotnické lyceum.

Jen abys byla v obraze, na lékařské fakultě nestuduješ přímo obor anesteziologie, ale obor všeobecné lékařství (v ideálním případě 6 let), teprve po promoci se zapíšeš do oboru a připravuješ se k atestaci. Podle oboru se k atestaci připravíš nejdříve ta 4-6 let. Teprve složením atestační zkoušky se stáváš plnohodnotným lékařem v příslušném oboru.

Jo a studium medicíny je docela intenzivní ve smyslu objemu informací, které musíš dostat do hlavy. A ve kterých bys měla mít řád, abys je mohla používat (to se, bohužel, moc nekontroluje, takže máme i některé neslavné produkty...). Jestli se už teď bojíš gymnázia, lékařská fakulta není pro tebe.

Náhradní plán pro tebe může být obor záchranář nebo sestra pro intenzivní péči. I v takovém případě je lepší varianta gymnázium a následné bakalářské a ev. i navazující magisterské studium vhodného oboru, co do studijní náročnosti výrazně jednoduššího, ale cesta přes zdravotnické lyceum nebo dokonce přes střední zdravotní školu a "sestroidní" obor není v tomto případě vůbec výjimečná.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3065
Zlatý Drap 2067
Zlatý quentos 1317
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 699
Zlatý mosoj 683
Zlatý marci1 624
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 498

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.