Avatar uživatele
Registrovaný

Jak se vypočítá goniometrická funkce na kalkulačce?

Prosím potřebuju akutně poradit a s návodem mi to vůbec nejde :(.. Kalkulačka je když tak od značky Casio typ fx-82MS

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

napiš číslo x a zmáčkni dle potřeby sin, cos nebo tan. Zobrazí se výsledek. Takhle pracovaly všecky kalkulačky, které jsem kdy měl v ruce. A nebylo jich málo.

(to snad neni možný...)


Avatar uživatele
Bronzový

Obávám se, že popsaným způsobem (klumprt) se výsledku nedobereš, ale ohlásí Ti Syn ERROR. Mám podobnou a bude patrně nutné nejprve zadat funkci (např. sin), pak argument (např. 60) a dále stlačit tl. =. Vyběhne ti 0,866....., ale za předpokladu, že máš nastavený mód "stupně". Volbu stupňové míry, nebo radiánů, lze provést v nabídce po stlačení tlačítka "MODE" (možná opakovaném), dokud se na displeji neobjeví nabídka volby "Deg Rad Gra" s čísly 1, 2, 3 pod zkratkami. Pak je třeba stlačit tlačítko s přísl. číslem (v tomto případě 1) a až potom počítat výše uvedeným způsobem. Zvolíš-li v menu "Rad", bude kalkulačka chápat hodnotu argumentu v radiánech. Grad se vztahuje k setinnému dělení pravého úhlu a nikdy jsem to nepotřeboval použít.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

klumprt

Za našeho mládí jsme si kalkulačkami zkoušeli ulehčit práci tam, kde to kolikrát ani nebylo povolené. Nikdo nás neučil je používat, snažili se nás naučit, jak počítat bez nich. To, že dneska student ani neumí použít kalkulačku považuju za katastrofu.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2917
Zlatý quentos 1376
Zlatý mosoj 1340
Zlatý Drap 1038
Zlatý gecco 662
Zlatý led 637
Zlatý hanulka11 627
Zlatý Kepler 597
Zlatý marci1 585
Zlatý Lamalam 563

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.