Avatar uživatele
Kelt

Jak byste asi dopadli při těchto testech?

Hlásíte se na určité pracovní místo a podmínkou je umět počítat různé příklady. Musíte ale odevzdat kalkulačku, mobil a jiné nástroje, k dispozici máte pouze papír a pero. Příklady, které máte počítat, jsou založeny na dosazování do vzorců, které jsou v textu uvedeny a vyžaduje se umět násobit, dělit, umocňovat a odmocňovat a počítat goniometrické úlohy. K dispozici máte logaritmické tabulky a tabulky goniometrických funkcí. Máte neomezený čas na výpočet příkladů. Jak byste asi dopadli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Bičiště, zzzlatokopka před 3395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Příklady bych vypočítal .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Příklady bych vypočítal .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Příklady bych vypočítal .

Věřím, že bych to dala. Ale počítání s pomocí logaritmických tabulek je věcí cviku, ten nemám, ale princip je mi jasný. Když násobím sčítám logaritmy , když dělím tak odečítám, při umocňování násobím.

zzzlatokopka > počítání logaritmů na kalkulačce a práce s logaritmickými tabulkami je něco zcela jiného. Logaritmické tabulky se používaly místo kalkulačky k usnadnění násobení, dělení a dalších výpočtů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Příklady bych vypočítal .

ve škole jsme to jinak nepočítali,ale asi proto,že kalkulačky ještě nebyly…
a ty tabulky byly matematickofy­zikální,jestli si dobře pamatuju…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Příklady bych vypočítal .

Doplňuji:
ikdyž je pravda že logaritmy jsem podle tabulek počítal naposledy asi ve škole:-)

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Příklady bych vypočítal .

Předpokládám, že bych si snad poradil, i když bez konkrétních znalostí testových otázek těžko říct. Jsem opatrný, setkal jsem se už v životě s příklady na pohled jednoduchými, avšak typu „nastavená noha“. Navíc čas je vždycky důležitý a nikdy není k dispozici v neomezeném množství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Nespočítal, logaritmické tabulky neznám.

Jsem mladší ročník, a logaritmus jsme počítali vždy na kalkulačce, a na to si pamatuji jen matně, myslím že log velké číslo děleno log malé číslo, nebo naopak???

jinak bych to další zvládla:-)))
Doplňuji:
Po škole jsem se nikdy s potřebou vypočítat logaritmus nesetkala a to se počítáním živím:-))

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rukas

Příklady bych vypočítal .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Příklady bych vypočítal .

Doplňuji:
Pro zzzlatokopka
jak se můžeš živit počítáním, když to nevypočítáš? Pokud počítání jen bereš sečítání a odčítání, tak to neznamená, že se živíš matematikou – počítáním.

Upravil/a: Mapel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marketa54321

Příklady bych vypočítal .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Příklady bych vypočítal .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Příklady bych vypočítal .

Bez znalosti příkladů těžko hodnotit. Při běžných věcech bych zřejmě neměl žádný závažnější problém

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ManInBlack

Příklady bych vypočítal .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Příklady bych vypočítal .

Bez problémů. Celou střední a půlku vysoké, jsme jinak než s logaritmickými tabulkami nepočítali. Při požadavcích na nižší přesnost bych to rychleji zvládl s logaritmickým pravítkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Je počítání a počítání. Velkou a malou násobilku nepočítám mezi počítání.
Je pravdou že kalkulačky usnadnily život, ale zlikvidovaly přemýšlení !!!!!
No jestli si myslíš, že životem propluješ bez přemýšlení tak jsi vedle jak ta jedle.

před 3395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

zzzlatokopka: ono je počítat a počítat. Viděl jsem počítat ekonomy s tituly a jejich matematický aparát se skládal ze sčítání, odčítání, násobení, dělení, procenta a aritmetický průměr. Opravdu logaritmy nepotřebovali. Tím nechci říct, že by se tam nevešly. Já jsem pracoval řadu let v oboru, kde mým denním chlebem byla „práce“ s decibely a tam se to logaritmy jenom hemží.

před 3395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

zzzlatokopka evidentně neví, co jsou logaritmické tabulky a k čemu se to používalo.

před 3395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Kde je ten test? Jinak je to mlácení prázdné slámy.

před 3395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Jo, mě by to taky zajímalo.

před 3395 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek