arygnoc

Ako rozoznám ľavotočivú a pravotočivú ulitu?

čo ešte v prírode je ľavo a pravotočivé?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Postavíě si ji ústím na podkložku a podle toho, nakterou stranu se vine od špičky, taková je. Když se stáčí doleva – je levotočivá.

Další odpovědi
anonym

Před časem byl u Krause člověk s hlemýžděm s ulitou,která se prý údajně vyskytuje jako rarita v přírodě.Ale nevím,zda to byl šnek pravotočivý nebo levotočivý…:D

Drap

Levo a pravotočový je ještě vodné vír. Na severní polokouli pravotočivý a na jižní levotočivý

beer

Znám ještě ovíjivé rostliny – buď celá rostlina, nebo úponek se ovíjí vlevo i vpravo.
Doplňuji:
Další příklady o méně obvyklé levotočivosti v přírodě najdeš zde:
http://www.go­ogle.cz/search?q=le­voto%C4%8Divos­t+v+p%C5%99%C3%A­Drod%C4%9B&sou­rceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&o­e=&rlz=1I7ADFA_cs&re­dir_esc=&ei=IQ­bXT6LIF4bj4QSzlc3TAw