smoulinkaq

V patek jdu na sono břicha, mužu jest a pit?

děkuju

Nejlepší odpověď
Alesh

Já byl na ultrazvuku břicha v pondělí a jediné, co mi řekli, že by bylo dobré jíst nenadýmavou stravu a brát Espumizan, abych maximálně eliminoval plyny v těle, neboť prý „stíní“. Jinak jsem šel cca o půl druhé a předtím jsem byl normálně na obědě. Ale možná záleží i na konkrétním vyšetření, co ti tam jako mají zkoumat. Každopádně není nic snazšího než vzít telefon a zavolat buďto do té ordinace, kde ti to budou dělat nebo do ordinace lékaře, který vystavil žádanku, na obou místech by ti měli poradit fundovaně a zcela přesně, na rozdíl od diskusí na internetu. 😉

Další odpovědi
ivzez

Lékař by Vám měl vysvětlit, proč vyšetření indikuje, seznámit
Vás s možnými alternativami i s přípravou na vyšetření.

Záleží na důvodu, proč lékař vyšetření indikuje. V některých případech se doporučuje se 8 hodin před vyšetřením nejíst. V případě zobrazení břišních
dutin by ale lačnění nemuselo být nutné.
http://www.gas­trocompel.cz/pa­ges/ultrazvuk_bricha/

(Já bych si během čtvrtka zavolala na sono a zeptala se přímo tam.)

marci1

Alespoň 8 hod. před vyšetřením nejíst. V té době je možno pít vodu (bez bublinek) nebo neslazený čaj. 🙂
http://www.ul­trazvuk-simonovsky.cz/pri­prava.html