Ahoj, mám si pořídit morče nebo činčilu?

Odpovědi
Deli

Ahoj, pokud jsi začátečník, určitě si pořiď raději morče než činčilu.
Pořízení bydlení, krmení i samotného zvířátka je lacinější u morčete, navíc se snadněji ochočí a není takový ďáblík a likvidátor jako nezkrotná činčila.

Více o morčatech najdeš na:

Zdroj: http://www.jak­tak.cz/jak-chovat-morce.html

quentos

to záleží na mnoha okolnostech. Pro a proti chovu činčil se můžete dočíst třeba zde, pokud Vám tam něco zásadně vadí, pak je pro Vás lepší spíš morče:

http://cincily­.cz/povaha.as­p#ven

Danča84

Morče, je jistě méně náročnější než činčila a jsou to super mazlové. Všechno potřebné se dočteš tady:
http://www.kra­lici.cz/morca­ta/pages.asp?f=by­dleni

Galax

Morčátka jsou fajn :) a moc mazlivý… ale já mám raději miniprasátka a nebo králíčky :)

katulinka001

v některých případech je lepší činčila pokud jsi alergik na roztoče tak si rozhodně pořid činčila jelikož májí tak hustý kožíšek že se v nich neudrží. ale mají i své nevýhody mají se chovat pouze v pozdních hodinách a není vůbec lehké ji ochočit jako morče není to žádná hračka jaá osobně jsem převážný chovatel činčil křečků morčát zakrslých králíků a potkanů (koček psů též). Morče se dá ochočit častěji ale je hrozně mlsné pro někoho je to méně naročné o pro někoho zas víc no kdyžtak s jakýkoliv problémem se zvířátky mi napiš na e-mail: katkamechurova@seznam.cz

Zdroj: me

kamila44444

To je na tobě.Činčila je noční zvíře,takže večer řádí a musíš jí věnovat aspoň 3 hod.denně jinak budou kousat.
Morče,když morče nevyčistíš pořádně,nebo ho vyčistíš pozdě,tak hodně smrdí!