Evasky

Je dobré si pořídit zakrslého králíka?

Bydlíme v bytě a králíčka bychom museli koupit ve zverimexu.Je to dobré si ho tam kupovat?A jak je to s jehou stravou?
Doplňuji:
Chovatele ve městě ani poblíž města nemáme,a ze stravou jsem četla,že prý nesmějí ani trávu,tak to asi nesmí ani chodit ven,že?Psal to na internetu nějaký veterinář.Tak ne­vím.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst i starší rady a názory.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­144&q=zakrsl%C3%BD+k­r%C3%A1l%C3%AD­k&sa=Vyhledat#1125

Další odpovědi
www

Dobré – podle toho proč.
Na pekáč se určitě nehodí, poslouchat taky nebude 😁
Coby zvířátko domů ano, je nenáročný a potrava pro něj je stejná jako pro všechny ostatní králíky, navíc se prodávají spec. krmiva. Koupit ze Zverimexu, nebo od chovatele, proč ne?
Chov má ale i svá úskalí, pustíte ho po bytě a kouše do lecčehos, dělá bobky, čurá..
To co psal ten veterinář je hloupost, vím to z praxe. Jiná je, když mu dáváš stále jen granule a najednou třeba jetel. Chce to pestrost stravy a ven taky může – přijď se podívat kamkoliv na sídliště 😁

bolak

Jak jako „dobré“? :)
Buď ho chceš nebo nechceš.
Koupíš ho ve zverimexu nebo se mrkni na internetu jestli ho někdo neprodává nebo nerozdává ve tvém okolí.

Výhody jako zvíře určitě nějaké má, třeba že nevydává žádný otravný zvuk. Je malý, takže nemusí pobíhat po bytě, zavřeš ho do klece když na něj nemáš náladu a je to. Samozřejmě pokud bys ho po bytě normálně pobíhat nechala, tak musíš odklidit dráty, protože rozkouše absolutně každou šňůru na kterou narazí.
Velká výhoda je ve stravě, protože žere prakticky všechno. Trávu, přes zimu seno, jinak klasický ovesný vločky, čočku, zrní, kukuřici. Jíš okurku, hodíš mu šlupky, stejně tak jí i jablka, já mu házím ohryzky. Jednou jsem si dělal sendwič a do klece mi omylem spadnul tavenej sejra, než jsem otevřel víko tak už ho zdlábnul. Stejně tak mu chutná i vysošina. Klec má vystalou novinama a letákama který mi házej do schránky, vždycky ráno mu tam dám dva globusy a do večera je půlka roztrhaná a druhá půlka sežraná, takže noviny žere taky. Párkrát jsem ho přistihnul, když si myslel že se nedívám, jak se cpal vlastníma bobkama, čunisko.

Ven s ním samozřejmě chodit můžeš, na netu sice psali že musí bejt očkovanej nebo co, ale ten náš taky není. A taky jsem v těch chytrých knížkách četl, že je potřeba se o něj denně starat. My byli na týden na dovolené, nechali sme ho doma a vydržel. Jen bylo potřeba mu dát láhev vody navíc.

Takže shrnutí:

Výhody

  • nulová hlučnost
  • levná strava
  • minimální potřeba údržby

Nevýhody

  • kouše kabely
  • když ho nenaučíš tak chčije a bobkuje kam se dá

hanulka11

Máš křečka a chceš ještě králíčka, zvládneš se o ně dobře postarat????? Kde ho získáš je jedno, hlavně o nich něco musíš vědět dopředu než si je pořídíš.....

zde si o něm vše přečti a pak posuď zda je vhodné aby sis ho pořídila

http://www.zakrsly-kralik.ic.cz/

Drap

Proč ne ? Ve zverimexu sepodobná zvířata většinou kupují a prodávají. Můžeš si ho ale koupit i jinde. Strava stejná jako každý jiný králík

johana 56

Strava úplně stejná,jako u ostatních králíků,venkovní prostředí vůbec nevadí.
Když před lety syn donesl ze Zverimexu tohoto králíčka jako kamaráda pro psa(tenkrát roční rottwajler,vážil 45kg),byla jsem v šoku.Klícku postavil na boudu v zatepleném kotci.K mému překvapení se z nich stali nerozluční kamarádi,králíček časem přespal i v psí boudě.