Avatar uživatele
anonym

Ahoj, líbí se mi morče, ale jsem alergik, máma by mi koupila činčilu, myslíte, že by pro mě bylo morče špatné nebo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4634 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

My,si můžeme myslet cokoliv,důležitý je typ alergie,a doporučení alergologa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Těžko odpovědět, když nevíme přesně, na co jsi alergický.

Někteří lidé jsou třeba alergičtí na to, když je zvíře považováno za hračku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Co želva? Je vhodná i pro alergiky. Nebo jiný plaz. Případně akvárium.
Určitě bych chlupatce nekombinovala s alergikem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petka

Já měla kdysi morče a moje mamka byla astmatička. Protrpěla si celkem blbý období, když jsme morče měli. Pořád kýchala a celkem se jí přitížilo…a to nejen kvůli morčeti,ale i kvůli sušený trávě,kterou žralo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

připadá mi to jako:

  • mám jenom jednu ledvinu, i to blbou – mám si dat slanečka, nebo slanej preclík?,
  • jsem po 4násobnem by-passu srdce – je lepší si dát denně 6 turků nebo 10 půldecáků rumu?
  • jsem slepej a chtěl bych být svářečem,
  • mám žaludeční vředy, je lepší jídla dochucovat chilly nebo klasickým černým kořením?

Máte nemoc, která se v podstatě nedá léčit a ještě provokujete svůj imunitní systém.
Být na místě alergologa, dal bych vám vaší léčbu plně hradit, ať nemáte roupy.

hm, no nic, však já mám taky alergii – na blbost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danča84

Existuje tzv. skinny morče, je bezsrsté a tudíž pro alergiky vhodné. Já jsem také alergička, kočka a křeček mi vadí hrozně, ale morče (mám 4 obyčejné hladkosrsté) kupodivu ne. Ale dej pozor, spoustě alergiků nemusí vadit ani tak zvíře samotné, jako seno, které tvoří základní složku jídelníčku morčete!!! Lékař Ti jistě dělal test na co jsi a na co ne, tím by jsi se měl řídit především.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Scalex

Můj kamarád alergik si pořídil takovou tu kočku bez srsti. Kdo dává přednost psům, tak zase existuje bezsrstý teriér. Obě zvířata jsou vhodná pro alergiky. Na první pohled se mohou zdát trochu ošklivá, ale to je nezvyk. Když člověk pozná, jací jsou to mazlíčci, tak mu scházející srst brzy přestane vadit.

Jinak dobré taky je otestovat se u alergologa speciálně na zvířecí alergeny. Oni normálně dělají jen takovou tu univerzální sadu testů, ale člověk se může nechat otestovat i na rozšířenou sadu testů, kde třeba mohou zjistit, že je člověk alergický na kočky a psy, ale není alergický na myši. I to je možné.

Pokud nemáš nebezpečnou formu alergie, tak se to dá udělat i pokusem. Prostě jít do zverimexu a zkusit se s morčetem pomazlit. A uvidíš, jestli začneš slzet, kýchat a podobně. Pro každý případ si sebou vezmi léky, zejména pokud máš sprej proti dušnosti. A rozhodně dřív, než tam půjdeš, to konzultuj se svým alergologem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

Podle toho jak je ta alergie silná.Raději se zeptejte doktora.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

morče existuje i bezsrstý – mně se líbí, ale sestře moc ne, takže máme rozetku… morče hodně pouští chlupy, činčila myslím nepouští, takže je asi lepší, teda pokud bys nechtěl(a) to bezsrstý…:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Kromě bezsrstých skinny morčat jsou ještě bezsrstá baldwin morčata. http://img.kra­lici.cz/morca­ta/alba/08cc600bf­1e710a001e0.jpg

před 4633 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
randejl

já mám morče krátkosrsté jsem alergik na roztoče (tudíž i na srst) a morče mi vůbec nedělá problém

před 3508 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek