thetom96

Ahoj, je mi 18 a žiju s rodiči, jsou rodiče povinni platit mi dopravu do SŠ?

Nejlepší odpověď
carpediem

I když ti už je 18, tak rodiče mají vyživovací povinnost, ty máš ale také povinnosti, třeba pomáhat v domácnosti atd. Nejprve se zamysli zda si plníš své povinnosti ty, a pokud ano, vyžaduj jejich plnění i po rodičích.

Pokud váš rodinný příjem nepřesahuje 2,4 násobek životního minnima, máš nárok i na přídavek na dítě. O ten si v 18 už žádáš sám.

Další odpovědi
gecco

Jak kdy…
😉
Počti si – http://www.vy­zivne.cz/vyzi­vovaci-povinnost-rodicu-k-detem – a nebo se s konkrétními podrobnostmi dotaž na ´sociálce´.

ivzez

Málo informací k posouzení situace.

Obecně:
Rodiče mají vůči dítěti vyživovací povinnost,
dokud dítě není schopno se živit samo,
tedy i v době jeho souvislé přípravy na budoucí povolání.

Za určitých okolností sem může spadat i doprava do školy,
ale nemusí tomu tak být vždy.

anonym

Ne :DD

Quimby

Rodiče na tebe jako na studenta mají vyživovací povinnost, ale nejsem si jist, jestli ti musí platit studium, myslím, že ne.