majdaleniska

Ahoj, chtěla byvh se zeptat co to je filcka…

Vím zní to trapně…prosím nesmejte se mi :))

Nejlepší odpověď
quentos

proč by to bylo trapné? Odobrně se jí říká veš muňka – pohlavně přenosný cizopasník, který parazituje zejména v pubickém (pohlavním) ochlupení. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Veš_muň­ka

Další odpovědi
anonym

Správně to napsal quentos, ale může to mít i více významů.
také se jedná o „podrazáka“ (úlisného, podlézavého člověka)
lehká žena, poběhlice, nevěstka
a nebo někde tak říkají také uklízečkám ve firmách
a ještě jeden název filcka jsou gumáky a nebo kožené boty, které mají do kotníku gumu a nebo kůži a nad ním je už potom jenom filc.
Doplňuji:
pro Bublinnka
Byla jsi rychlejší.Než jsem to všechno našel na netu, tak jsi mě předešla.

anonym

Veš čili muňka, která nejčastěji žije v ochlupení okolo ohambí. Použij místní vyhledávač, máš to tam podrobněji.

Bublinnka

1. druh vši
2.lehká žena, poběhlice, nevěstka
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/filcka.html

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ve%C5%A1_­mu%C5%88ka

jmhad

Nemusí být pravidlem,že tahle veš „bydlí“ v ochlupení kolem genitálií.Může to být i v podpaží.Druhým mýtem je to,že se přenáší při pohlavním styku.Můžeš to výjimečně chytit i na záchodě či z polstrovaných sedaček v některém dopravním prostředku,jako pozdrav od nějakého houmesáka.Průvodním znakem je drobná svědící vyrážka – popínky – stopy po jejich sání na stehnech,v pod­břišku ale i na krku.Existují běžné spreje i v drogeriích,kte­ré to rychle zlikvidují.Kdysi se to natíralo petrolejem.

Drap

Je to veš muňka, počítá se tuším mezi pohlavní nákazy. Přípravek seženeš v lékárně, nebo u svého lékaře.

gnr54

Chtěla bych ještě doplnit,že je nejenom v obočí,ale i na řasách.