anetadela1

Agresivní rozpouštědlo

Dobrý den, mám v koupelně část dlaždic pocákaných nějakým lepidlem nebo něčím. Kdysi nám to zamazal zedník. Myslela jsem si že se to časem a častým mytím smyje. Pár let už to je a kapky tam jsou pořád. Je to vidět hlavně proti světlu. zkoušela jsem to umýt tech. benzínem i ředidlem. Nic nepomohlo. Nevíte o něčem co by opravdu zabralo a kapky čehosi umylo??? Díky moc.
Doplňuji:
Právě že domácí prostředky vůbec nefungují (cilit apod. to už mám vyzkoušený)Zkusím tu kyselinu někde na kousku, který není tolik vidět, kdyby se náhodou něco stalo a když to bude ok, budu pokračovat. Díky za rady 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Podstatné je, co je to „cosi“…
😉
Pokud to ´vydrželo´ od zedníka, mohlo by jít např. o lepidlo na obkladačky – a na to zabere kyselina chlorovodíková (při použití větrej a hlavně používej aspoň rukavice).

Doplňuji:
HCl glazuru neleptá…
😉
Ale reaguje s cementem a leptá akrylát (tedy součásti lepidla na obkladačky)…
___
Mosoji – než začneš rady zpochybňovat, vyzkoušej si to.

Další odpovědi
mosoj

Kyselinou solnou si rozleptáš všechno i glazuru na obkladačkách.

Ředidlem to nepůjde. Zkus nějaký prostředek na čištění ( pastu s abrazivními účinky). Cilit a pod, výrobků je hodně. Může být i leštěnka na auto pro staré laky.
Dej na hadřík a čisti a čisti. Kombinuj s houbičkou na nádobí. Možná že pomůže jenom ta houbička a vrtvalost.
Doplňuji:
Některé rady zde jsou opravdu nebezpečné.

anonym

Mosoj:
Kruciš – teď jsem si tu tvou radu přečetl ´pořádně´ – doporučovat abrazivní ´čistidla´ je opravdu skvělé – poškrábou i glazuru a tu už pak nevyčistí ani pánbůh.
Promiň – ale některé rady jsou tu opravdu nebezpečné!

mosoj

I hovno poškrábou. Musíš si vybrat správnou. Od kdy leštěnka na auta se starým lakem poškrábe auta. Naopak.
Zato ta tvoje HCl to je něco !!!

Odolný je jedině smalt a ještě kyselinovzdorný, který se ale běžně nepožívá.

mosoj

Od takových rad se distancuji a klidně ti je přenechám.

anonym

OK – každý si necháme své rady…
😉
BTW – ta „leštěnka na auta se starým lakem poškrábe“ – lak vskutku poškrábe – obrousí vrstvu zvětralého (již nelesknoucího se) laku – k tomu je určena!
😉

anonym

Mosoj:
Glazury jsou kyselinám odolné – zato je naleptávají hydroxidy.