Avatar uživatele
jacktripet

Když jdu za 3 dny k lékaři před nástupem do práce na krevní testy po 8denním půstu, přestat s půstem či pokračovat?

8 denní půst a krevní test u doktora

Jdu v pátek k doktorovi na krevní testy, a v tu dobu budu mít 8 denní půst, no a nerad bych aby tam doktora plašila že mám nějaké hodnoty zvýšené, můžu v klidu dál pokračovat nebo si mám dát voraz? Jde o vstup do práce…

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1781 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jak správně tušíš, tento výstřelek může poškodit zdraví. Jestli s tím nemůžeš přestat dobrovolně, doporučuji návštěvu psychiatra.
Jsem toho názoru, že lidé, kteří si svévolně poškozují zdraví, by si měli lékařskou péči hradit sami.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paroh77

Po osmidenním půstu (pokud jde opravdu o půst pouze s pitím čisté vody) je nutné dodržet nejlépe stejně dlouhou návratovou fázi, tři dny jsou docela málo. Pokud návratovku nedodržíte, můžete svému tělu ublížit (rozhodit trávení apod.). Takže buď pokračovat v půstu, nebo zahájit pomalý návrat k jídlu, rozhodně ne najednou přestat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roppel

Otázka je spíš, proč držíš půst.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jacktripet

Jo no, ono je lepší mít cukrovku a krmit potravinové a farmaceutické firmy penězma, to je přece lepší hlavně že to je „normální“

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Hluboce se mýlíš.
Mít cukrovku není normální. Z obvyklé stravy ji nikdo nedostal ani půstem nevyléčil. Naopak, jakékoli extrémy téměř vždy vedou k poškození zdraví. Proto je dobré vést normální způsob života, ke kterému v našich krajích patří práce a nákup životních potřeb.

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

jacktripet: Má se jíst normálně a věnovat se přiměřenému pohybu.

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Před 500 lety se tvrdilo, že pokud se bude plout dostatečně dlouho, má se pak spořádaně spadnout přes okraj světa. „Má se“ bez dalších argumentů v tomto případě neberu. Různé formy půstu se praktikují už hodně dlouho a jestli jsou nebo nejsou vhodné je stále otázkou. V tomto ohledu bych se bránil nekriticky přijmout jakýkoli nekompromisní názor (pro mně nepřijatelné jsou názory typu: „půst každému jen škodí“ a „každý by se měl postit alespoň x týdnů v roce jinak zemře hroznou smrtí bonga-bonga“)

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A ještě něco: 8 dní nepochybně bude mít na zdravotní stav člověka vliv. Je třeba s ním počítat. Ale také si myslím, že 8 dní není až takový extrém, když člověk má být schopen přežít řádově měsíc.

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek