kkkkksdf

3. zápis u policie u nezletilého občana.

Mám problém, je mi 17.. za 2 měsíce už 18 a nedávno mě chytili policisté v podnapilém stavu. Mám už 2. zápis u policie, bohužel, při prvním zápisu jsem skončila v nemocnici. Tentokrát už by mi mělo přijít předvolání k sociálce. Prý už se to ale většinou neřeší, když je dotyčnému do 2–3 měsíců 18 let.. ale k otázce, co by se stalo, kdybych měla 3. zápis? Problémy ve škole nemám, ani nikde jinde, ale bohužel jsem byla v nesprávný čas na špatném místě.

Odpovědi
anonym

Pokud bude laxní jako v tomto případě http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/jihomorav­sky-kraj/114104-socialka-o-tyrani-chlapce-vedela-presto-nezasahla/, tak se nic nestane. Jinak návštěva sociálky v bytě, zda je pořádek, jak se starají o děti, jestli něco dětem nechybí, zda rodiče neholdojí alkoholu, prostě se budou šťourat v soukromí.

klumprt

Z hlediska policie takový zápis nepředstavuje vůbec žádný problém. Požíváním alkoholu jste se nedopustila trestného činu ani přestupku.
Policie se opilými mladistvými zabývá pouze za účelem odhalení toho, kdo alkohol mladistvým podává. Takové jednání je pro policii zajímavé, protože už může jít o přestupek a v extrémním případě i o trestný čin.
Pokud byste byla mezi policisty ve vašem bydlišti vnímána jako chronický opilec, byla by to pouze záležitost vaší osobní ostudy. Z úředního hlediska vaše excesy nemají význam žádný. (Pokud samozřejmě pod vlivem alkoholu nezačnete páchat nějaké nepřístojnosti.)

Ovšem co s tím udělá sociálka, to netuším.

Hamon

Je dost dobře možné, že se ti nestane nic, ale i to, že se ti to brzy vrrátí – např. nedostaneš řidičák nebo zbroják, protože prokazatelně požíváš návykové látky atp.