iwetax

Vadí, vám že neumim pravopis?

Já sice neumím pravopis, za to umím dobře vařit, počítat a chemie mi taky šla. Dokonce jsem si udělala výuční list a sehnala práci kterou jsem si udržela

Pan kokoťenko je registrován od dubna 2010 a už buzeruje. Napsal něco ve smyslu , že pokud neumím pravopis nemám na těchto stránkách co dělat: „Znovu zdůrazňuji,aby jste se místo o hloupé kraviny,začala starat o pravopis!!!. “

Myslíte si , že sem tedy nemám psát?

A co vy co vám ve škole nešlo a do teďka nejde a nikdy jste to nepochopili?

Já se za to jak píšu nestydim. Je to moje věc a je mi to jedno. Ráda čtu knížky a čtu hodně a jsem i vlastenec. Jsem šťastná a psát si budu co a jak chci! pane kokoťenko!

Nejlepší odpověď
annas

Nerada píši připomínku v tomto směru, protože u mě jde o profesní deformaci. Přiznávám, že mně chyby vadí. Nikoho ale již neodsuzuji. Vždy zatnu zuby a počítám do deseti. Některé chyby se dají tolerovat, jiné však bijí do očí. Při velkém množství chyb se snižuje i srozumitelnost.
Víc mě ale rozčilí typ Kokotěnka, který někoho opravuje a sám chyby dělá, proto by měl mlčet.

Doplňuji:
Ve své odpovědi má „náš znalec pravopisu“ opět chybu – neudělal čárku mezi dvěma větami.
…pište, jak umíte …

Kokotěnko, v tomto směru není opravdu Vaše kritika na místě.

Další odpovědi
kropitko

Pište,příspívej­te,já se občas také spletu,ale je pravda,že narozdíl od Vás se za své chyby stydím a snažím se je nedělat. Když si nejsem jistá,tak se klidně poradím s manželem.

kupkina

Ptej se a odpovídej, jen se asi budeš muset smířit s tím, že tvoje příspěvky budou brány s jistou rezervou, neboť obsah se od formy těžko odděluje a nízká úroveň formy (pravopisu) sráží i úroveň obsahu.

Akorát mě děsí ta absence studu, já bych se za hrubky červenala jak růžička. Navíc, pokud se nestydíš, plyne z toho, že jsi sama se sebou spokojená, což je zarážející.

afro.minerva

Já bych se na toho kokota vybodla. A myslím to přesně tak, jak to píši. Odpovídej a ptej se jak chceš. Nikdo ti nemá co diktovat a ani ti psát, že sem nemáš chodit, když nezvládáš pravopis. Pravopisné chyby nejsou proti kodexu uživatele. Takže bych na podobné výpady jednoduše nereagovala.

Když někdo bude potřebovat radu a ty mu dobře poradíš, tak mu bude putna, jestli jsi napsala v nějakém slově s místo z, špatně něco vyskloňovala a nebo napsala špatné y/i.

GangstaHelper

V žádném případě si žádný zdravý člověk nemůže myslet, že tady nemáte co dělat.

Bývají to ale orpavdu do nebe volající (do očí bijící :) chyby, a to prostě zapůsobí.

„Neumím pravopis“ … Určitě by se dalo po sobě text přečíst (vícekrát).

Za to, jak píšete byste se stydět trochu měla. Tak, jako jdete ven slušně oblečená, tady na internetu je zase toto Vaší reprezentací, a tak jako Vás hodnotí na první pohled lídé podle vzhledu, podobně to funguje i tady. A je pravda, že se někdy při čtení otázky rozčílím, a někdy ani nedosáhnu jejího konce (to myslím není případ Vašich otázek).

Takže:

Ano, vadí mi to. To neznamená, že Vás proto nebudu mít rád.

led

Jako vlastenec, který hodně čte, bych se styděla, že neznám vlastní řeč. Na druhé straně vaše odpovědi vyvážili tenhle nedostatek.

Zámerne som písala po česky, aby som ukázala, že písať správne sa dá.Keď sa chce. Treba si po sebe prečítať a až potom poslať.

anonym

Na kritika se vykvajzni.On třeba! zase neumí jíst příborem.Gramatika! Těžká věc.Když to nevadí tobě.Ale uznej,že je to tak trochu vyzytka.Se skřípěním zubů jsem se s babyčkama,pitlema tak trochu smýřyl.
Chibi jsi jistě našla,že? To není ironie.

vagra

Vadí,kokotěnko dělá čest svému jménu/jestli je to přezdívka,proč ji asi dostal?/,pište dál,nic si z toho nedělejte,vař­te,čtěte a buďte šťastná!

haniya

každý umíme něco jiného, každý je šikovný v něčem jiným. ty umíš vařit a druzí umí pravopis.....
tady máš pomůcku, kterou používám i já, když si nejsem jista http://www.pra­vidla.cz/

panenka

Vykašlite se na něho IVETAX my vás tu na odpovědích máme rádi a nám to vůbec nevadí .Já taky nejsem dokonalá a osobně si myslím že to tu není o tom jak kdo píše ale o tom aby se zde lidem pomohlo a poradilo.

Nuk nuk

Lidí, kteří neumí pravopis, se na internetu (nejen na odpovědích) pohybuje takové množstí, že kdyby mi měli vadit, vyhodím počítač.
Jistě, některé chyby člověka praští do očí, ale já, ač s češtinou pracuji, také dělám chyby.

Annas má pravdu, nejhorší jsou ti, kteří jsou schopní upzorňovat na pravopis někoho druhého a v jedné jediné větě udělat dvě chyby.

A abych Vás trochu povzbudila. Dědeček mé kamarádky byl výtečný matematik, profesor na univerzitě, měl x titulů, uznání a všeho možného z oblasti matematiky a fyziky. Nicméně, byl schopný napsat „výno“ a ještě být přesvědčený, že je to správně. A to je ještě dobreé… Jiná moje kamrádka je bohemistka – tedy u té byste asi chyby v češtině nečekala, že. Dnes si na Facebooku napsala nový status, kde část věty zněla: „Vzdušný prostor se otevřela“ :D Takže hlavu vzhůru Iwetax.

ten který je

Nevadí mi to ale zaráží mne pan či spíše soudruh Kokotěnko jak chce zde nařizovat,při­kazovat a buzerovat.

Miroslavst

Nic si z toho nedělej. Je pravda, že každý jsme nějaký. Taky je pravda, že i mě občas udiví nějaká ta hrubka, ale zároveň se přiznám, že ani já nejsem v tomto směru svatý.
Standa mi jednou napsal, že opravdu miroslavovy tam má být. dodnes nevím, jelikož se mi to nelíbí a stejně bych tam napsal miroslavovi-vždy nám říkali koncovka -ovi. Ale i mě je to jedno.
Na jednom serveru jsem četl, že pro někoho může být dost náročné něco napsat, natož správně. Ne, že bys ty k nim patřila, to si nemyslím, ale je to opravdu každého věc.
Pokud se mi něco nebude líbit (viz: můžu pýt pivo na antibiotyka), tak má reakce byla, že spíš než pít by bylo dobré naučit se i/y, ale ne, že bych někoho odpálkoval jak ty píšeš. To ne.
Takže ještě jednou: povznes se nad tím, a řekni si, vždyť je to přece kokotěnko :D
Doplňuji:
PS: Bodík za bezchybně napsanou otázku pro tebe iwetax.

mojitek

Kokotenko ma sam nejake osobni problemy,tak se nedivte ze kokotenkuje druhe lidi.Piste jak pisete a budte v klidu,Iwetax 😉

P3p!no

Řeknu jen-nikdo není dokonalý.:-) A nějaké rady o vaření by se mi hodili.

Luss

Ja bych tedy byla pokrytec, kdybych nepriznala, ze me hrubky (nejen Vase) casto uplne „zatahaji za oci“ :))) nevim jak to nazvat, kdyz se rika, ze treba falesne tony tahaji za usi… ale jednak me se stane (sice opravdu minimalne a vetsinou to s tou hrubkou neposlu), ze nejakou vysolim z nepozornosti treba v praci (ale to pisu za den opravdu hodne oficialnich mailu). Nikdy by me ale nenapadlo autorovi, ktery pise s chybami napsat, ze tu nema co delat, nebo ho nejak jinak napadat. Obcas mam nutkani do odpovedi napsat, ze „se to pise tak a tak“, ale rozhodne o tom tento web neni!!! kazdy at pise jak mu pracky narostly :)))) (ja v osobnich mailech pisu i hovorove…)

cukrar

Milá Iveto, jediné co Vám můžu poradit, hoďte tento problém za hlavu. Občas mě taky naštve, že ve slově kitka někdo napíše „i“, ale vím co je dislektik, disgrafik a jiné dis…
Důležité je obsah Vašeho článku.
Přeji Vám, aby již nikdo Vám nenadával za hrubky. Mě zese dělá problém mě, tě, mně mne…
i v jiných poradnách se reší podobné problémy, a jsem přesvědčen, že učenci jsou tolerantní…

terry

Pro panenku – mluv, prosím, za sebe. Máš svůj názor, to je ok, ale je to názor tvůj a ne všech. Takže příště v jednotném čísle.

alexandra

Je pravda,že já mám taky chuť hrubky opravovat,ale neodsuzuji.Mám syna a kamarády ,kteří je dělají taky.A tento vzkaz má Ivetax úplně bez chyb,tak o co jde,když ne o život??

EliiiseQ

Pan kokotěnko je asi opravdu kokotěnko.. Bez urážky ale i bez pardonu. Podle mě je Vaše věc jak píšete. Ano, pravopis je třeba v několika ohledech důležitý, ale pro „poradnu“ odpovědi.cz asi trochu zbytečný.. Já sama asi nepíšu zrovna na 1 ale kvůli nějakému kokotěnkovi sem nepřestanu chodit. A jestli napíšete bila místo byla – no bože, jsme jenom lidi!

Jahoda

Iwetax, kašete na něho. Sice je pravda, že se hezky kouká na článek či větu bez chyb, ale je to každého věc. Nikoho nebuzeruji a připomínky nikam nepíši. Pan kokotěnko je zřejmě člověk, kerý musí mít vše bez chyby.. Nikdo není dokonalý a tudíž ani on ne. Zkrátka a dobře: Vykašlete se na něj a pište si jak chcete. Je to Vaše věc a nikdo nemá právo Vám nic poroučet či nadávat. Nic si z toho nedělejte. Mějte se fajn 🙂

anonym

iwetax lidé jsou takoví. On za to nemůže. Ať už raději nepíše nic. Každý máme své vědomosti. Je jedno jakou formou odpovím, zda posunkovou řečí, urážkami nebo popleteným textem. Jsem schopen odpovědět, jenže záhy zjistím že se pletu. Nechme to být. Nejsme u státnic. Potřebuji vás.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=jo­ouChO178E

kokoťenko

Tak radši pište jak slyšíte.Co takhle třeba umíte uvařit?Čaj?Ne­bo kávu?

lejla37

Mě to nevadí. Každý si může psát, jak chce. To my ovlivnit nemůžem.

anonym

Hlavu vzhuru ivetax,kazdy je nadany jinak!Rekni si ze jses prima a kasli na kokotenka,precetla jsem si jeho odpovedi-o nicem.Taky jsem ceska a poradne psat neumim,take mne jedna opravuje,no to vis ze kdyz ma nekdo tezkoti odpovedet tak to utne s cestinou.Pis jak umis,ja i ti druzi vedi ocem pises.Cau a pis.Jo a co ve skole jsem nepochopila byla obcanska nauka.Pa SPRAVNE JSI SE ROZHODLA.

RAB

Mě to nevadí.