Ňuňátko

Jaké dělám pravopisné chyby?

Občas mi někdo z vás napíše pod otázku, že dělám hodně pravopisných chyb.
Zajímalo by mě jaké. Vždycky když mi něco podobnýho tady někdo napíše tak si potom přečtu a skouším najít chyby, ale většinou najdu max. tři.
Když píšeme nějakou slohovou práci tak skoro vždy neudělám žádnou pravopisnou chybu.

Doplňuji:

  • zkouším :D

:D :3 :P <333

Nejlepší odpověď
ivzez

  1. Vždycky, když
  2. napíše, tak
  3. si TO potom přečtu
  4. zkouším
  5. práci, tak
  6. skoro NIKDY (nikoliv vždy) neudělám …

Na dva odstavečky celkem dost, že?
Doplňuji:

  • —–—–

Reakce na odpověď Zlatokopky:

Ano, důležitý je obsah ► pokud je srozumitelný.

Vybodnout se na chyby (spíše překlepy) může ten,
kdo se stejně jako Vy, dokáže vyjádřit srozumitelně
i přes chyby/překlepy.

Občas tu narazím na otázku bez odpovědi
a podle mne to není ani tak kvůli tomu, že
by nikdo odpověď neznal.

Příčinu vidím spíše v nesrozumitelnosti otázky.
Někdy jde o chyby věcné, jindy stylistické, někdy i pravopisné.

Někdy se dá přejít i/y (i když i tato záměna může změnit význam),
většinou mi tolik nevadí chybějící diakritika.

Problém je v interpunkci, v záměně některých slov
(např. ZDA používané jedním uživatelem v různých významech;
vždy/ani, zápor po spojce ani a další „perličky“).
U takových otázek si nejsem jista, nač se tazatel ptá.

Špatně se mi čtou i dotazy psané velkými písmeny
nebo psané bez mezer a odstavců.

Shrnutí:
„Kašlat“ se dá na chyby, které podstatně nemění obsah sdělení.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Na chyby se vybodni, důležité je to sdělení:-))

Já dělám chyb mraky, no a co, pokud to někomu vadí, ať mě nečte:-)

klumprt

Napočítal jsem 4 čárky v souvětí (to dělám často taky), jedno „s-z“ a jednu spíše stylistickou chybu.
Doplňuji:
Je pravda, že důležitější je obsah, ale pravopis je určitá „vizitka“. Když někdo dělá moc chyb, je to podle mě podobné, jako když někdo přijde mezi lidi ve špinavých kalhotách.

redy

Klumprt:Tvoje doplnění to je ale myšlenka– ještě řekni že si to sám vymyslel.
Jinak jak píše zzzlatokopka ---

quentos

Je to všehochuť – s/z, i/y, interpunkce…