miláSimča

Dobrý den, jsem hloupá nebo je to něčím jiným ?

Chodím do 8. třídy. Doma se učím přibližně 1–2 hod. denně. vždy si vše připravím na druhý den do školy. Ve škole mám problém s poslechem s vnímáním, mám také problém s tím že si pletu písmenka. nejde mi matematika, mluvnice a němčina. Naopak mi jde literatura, angličtina.
Vždy se před testem klepu ikdyž je to předmět který mi jde, při testě se mi začne motat hlava a je mi na omdlení, pletu si slova atd.. Ikdyž vše umím tak dostanu špatnou známku protože tam udělám skoro vše špatně když se na ten test potom kouknu doma všechny otázky v testě vím.
Omlouvám se za chybi.
Předem děkuji za odpověd.
Simonka,14

Nejlepší odpověď
zjentek

je to něčím jiným. Tohle je zřejmě druh nějaký sociální fobie, která se u tebe projevuje v důsledku prodělanýho stresu, nejčastěji tedy stresu z chybné výchovy. Jestli tě rodiče příliš nepochválí a svý výsledky sdílíš a hodnotíš jen sama, zkus si s nimi o tom promluvit. Jestli je to s nimi zlé a nechtějí o tom ani slyšet, pak si vyber seriózní rozumnou kamarádku a skrze její rodiče vyhledej sociálního pracovníka.
Takto se projevuje i přílišná tréma či neschopnost vlastního projevu ve společnosti dalších lidí, což je nejčastěji zase důsledek sociálních fobií či fobií z „nejistých prostorů“
Pro tebe dobrej je fakt, že „tupá jelita“ tohle moc netrápí, takže hloupá jistě nebudeš

ivzez

Zjentek má pravdu, hloupá určitě nejsi.
Ale spíše než o sociální fóbii by mohlo
jít o některou z poruch učení.

Zkus se pro začátek objednat ke školní
psycholožce a promluv si s ní o tom.

S výsledkem pak seznam rodiče a společně se obraťte
na pedagogicko psychologickou poradnu.

Špatné výsledky testů mohou být navíc ovlivněny trémou.

zjentek

ivzez, jsem rád, že je tady někdo, kdo zcenzuruje názory ..víš, takhle se nemusím bát, že bych napsal nějakou hloupost