Avatar uživatele
anonym

Bije vás do očí pravopis?

Ne, v žádném případě nechci narážet na otázku mosoje, ikdyž mě k tomu přivedla.
Bije vás do očí čeština některých lidí?
Vím, že se zde již probíralo, že někteří jsou rádi pokud „sesmolí“ smysluplnou větu natož, aby se po nich chtělo, aby byla věta gramaticky správně. Také na to zde nechni poukazovat.
Jen mě zajímá váš názor na dění dnešní populace, která je povětšinou schovaná za monitorem a říká si, však mě nikdo nezná tak co.
Nejlepší jsou taková ta slova jako je datumu (data), by jste (byste), rukojmích (rukojmí) a v neposlední řadě psaní mezery mezi větou a otazníkem (kdy se mezera nedělá).
To nemluvím o otázce, která je zakončena několika otazníky, popř. ještě proložené vykřičníkem.
Nechci nikoho pomlouvat, buzerovat, ani opravovat. Čtete po sobě text než jej odešlete?
Všem děkuji za názor.
Doplňuji:
Tak to je mazec bolaku :DDDDDDDD
Stydím se

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

čteme :)

http://img.pic­tureup.cz/14112012­/e8076de2064c8cf016886ad­28c6fc9dacdf6880d­.png

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Také nechci buzerovat, ani opravovat… A ty sis ho po sobě přečetl? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Víš co to dá práce udržet myšlenku, pravopis a suché plínky?
Takže někdy se urodí moc chyb.
Ale někteří zde skutečně mastí jednu chybu za druhou. A zpravidla školáci. Tam to občas zabolí.
Já osobně texty po sobě moc nečtu. Došel jsem k poznání, že i kdžy si to přečtu několikrát, žádnou podstatnou chybu nevidím. Ale ve chvíli kdy odklepnu odeslat, tak tam přímo naskáčí. Takže – ode mne chyby jsou od šotka z PC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já přemýšlím již při psaní o pravopisu a vracím se hned ke špatně napsanému slovu, tak si text po napsání už pak nečtu. To „by jste“ – na rozdíl od správného „byste“ – zrovna tak „by jsme“ oproti správnému „bychom“, kdybychom apod. mi drásá oči a již jsem to tu psala a nic se nezměnilo, když vidím ty šílené hrubky od školáků, ale i mnohdy od dospělých, dělá se mi opravdu špatně. Dospěla jsem k názoru, že si nebudu ničit nervy kvůli někomu, kterému nevadí, že vypadá jako negramotný bl.ec. A vadí mi to i v běžném životě, když chlap píše -i- tam kde má být -y- a naopak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KlárkaT

Když si píšu s kamarády, tak většinou ne, ale když píšu třeba sem, tak si to po sobě přečtu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

I po důkladné kontrole nějaký ten překlep zůstane.....

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Kdybychom tady měli řešit gramatiku, tak nic jiného neděláme. A chyby děláme každý, jak ukázal a dokázal bolak – ano, chyba tam jště je – třeba taková jedna za uši tahající, ale chyby opravuji lidem jen výjimečně, beru to tak, že v rychlosti se leccos přehlédne, překlepne… (i když někdy to tahá za uši i oči).

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

máš tam chybu, slovo „jště“ neexistuje!! :))

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Já vím, už ji vidím. Alespoň je vidět, že každý dělá chyby a kdybychom se tím zabývali, nic jiného bychom nedělali :)) Já se za tu svoji omlouvám :)

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Jenže to nemůžeš, ta tvoje byla neomluvitelná! :)

před 4179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Tak pak už zbývá jen prosit o odpuštění :)

před 4179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jazyky mně nikdy nešly. Ale maturity jsem udělal dvě . Nikoliv ty dnešní.
Jsem zvědavý jak budete počítat vy a psát bez chyb až vám bude 66. let a budete 50 let ze školy po celoživotní práci ve fabrice, kde se gramatika určitě neprotěžovala­.Pravdou je, že některé obraty již z hlavy vytáhnout nedokáži a hledat je nebudu.
Nepřemýšlím nad tím. Většina jsou ale překlepy . Toto ale nebyl! Jak říkám ,nepřemýšlím nad tím. Mám jiné priority, třeba sloh a schopnost se vyjádřit.

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Vepište odpověď…http://w­ww.odpovedi.cz/se­arch?q=by%20js­te

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no, on určitě někdo dojde a ještě to po mně opraví, už teď tam vidím chybu v tý vsuvce, kterou jsem dal mezi špatný slova :)

..a pár věcí sem tam dodal jen pro efekt..aby to bylo víc červený :D

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad bolak, tentokráte chválím, leč zdejší expertka na mateřskou mluvu by tě nachytala min. ve 3 pochybeních, což by se pedagogovi (nebo příležitostnému mentorovi) nemělo stávat.
Pak totiž veškeré jazykové renomé bere za své a značně ztrácí na svémh morálním imperativu improvizovaného karatele.
Nicméně jsi prokázal jistou gramotnost, takže tvé četné chybky nepochybně nepramení z toho, že bys nevěděl, jak se co píše.
(Tazatel si pěkně naběhl, ale to se u snaživých noviců stává poměrně často. Byť se motivace utázky může jevit, coby ušlechtilá, v podstatě zůstává toliko v rovině recyklovaných témat a rubrika by též mohla být poněkud diskutabilní, vzhledem k názorové orientaci dotazu).
P.S. Příspěvek jsem po sobě četl, stejně jako většinu ostatních. Stejně tak je uvážlivě koncipuji, než bych vypustil do virtuálna jakési povrchní a plytké bláboly.

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 4179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Příspěvek jsi četl a stejně ti překlep utekl. Obsahově je to ale zcela zbytečný blábol a to po všech stránkách ☹

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Sůwo, máte pravdu. Pochybuji o tom, že ten svůj výtvor kontroloval.
Jinak by, podle jeho šroubovaného vyjádření, nevypustil do virtuálna tak povrchní a plytký blábol."
Uznání gramotnosti, obzvláště z úst zdejšího největšího mentora, bolaka dozajisté dojala a potěšila! :)

před 4179 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Damiano-i když? a možná ještě čárka za slovem text, než jej…
Jinak nevím :DD

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Nééé?:-DDD

před 4179 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek