Těhotenství a konec pracovní smlouvy.

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Mám v práci smlouvu na dobu určitou, která mi končí 30.6.2010. Zjistila jsem, že jsem těhotná (úplný začátek těhotenství,1 měsíc) a doktor trvá na okamžité nemocenské, protože mé těhotenství je rizikové.V případě, že na nemocenskou půjdu, tak mi zaměstnavatel určitě neprodlouží mou smlouvu. Můj dotaz tedy zní: Jak to bude v případě nemocenské, pobírání MD a RP? Bude mít na to vliv ukončení mého pracovního poměru k 30.6.2010? Moc děkuji za odpovědi. Lenka K.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Scénář je asi takovýto:

04/2010 - začátek těhotenství

05/2010 - nástup na rizikové (neschopenka)
* první 3 dny nemoci bez peněz
* 4-14 den: zaměstnavatel platí ´náhradu´ (stejně jako např. za dovolenou) za prac.dny
* 15.den --> do dne nástupu na MD: sociálka platí nemocenskou

30.6.2010 - končí prac.poměr
* nemocenskou a později peněžitou pomoc v mateřství (PPM) vyplácí ´sociálka´

11/2010 - zahájení pobírání PPM

01/2011 - porod

06/2011 - zahájení pobírání rodičovského příspěvku

----------

Jinými slovy, to že vám skončí prac.poměr, nebude mít žádný vliv na vaše pozdější nároky (nemocenská, PPM, rodičovský příspěvek)

Další odpovědi:

Bronzový

Buďte v klidu! Já jsem také měla podobný případ. Od vípovědi smíte 180dní marodit a dostávat nemocenskou a pokud do 180dní nastoupíte na mateřskou dovolenou budete mít i mateřskou. Pokud tedy nastoupíte na mateřskou do 30.12.2010 (ta je 8.týdnů před termínem porodu) Více zde: http://www.babyonline.cz/… a zde: http://www.babyonline.cz/…

Ještě dodám, že marodit smíte 180dní i když vám nárok na mateřskou nevznikne. Pak budete mít rodičovskou dovolenou a ta je 7600kč měsíčně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.