simonka

Pracovní poměr na dobu určitou a nemocenská

Nastoupila jsem do nové práce dne 17. 8. 2009 na dobu určitou do 28. 2. 2010 s tím, že to byl záskok za mateřskou a smlouva mi měla být prodloužena. Bohužel dne 17. 2. 2010 jsem dostala zánět ledvin a marodila rok. Jak je to?? pracovní poměr mi skončil, ale nemocenský lístek jsem dávala nadále mému zaměstnavateli, nyní tvrdí, že jsem byla jejich zaměstnanec pouze do 28. 2. 2010.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď a prosím, jak se jemnuje to období od ukončení pracovního poměru v době nemocenské do nahlášení na úřadu práce??

Děkuji, ale nechtěla jsem podpůrčí dobu, zjistila jsem, že to je ochranná doba.

Nejlepší odpověď
standa

Ano váš pracovní poměr skončil dne 28.2.2010 a tímto dnem jste přestala být zaměstnancem zaměstnavatele. Skutečnost, že vám nemoc pokračovala i po 28.2.2010 nemá s tímto nic společného.

Píšete, že vám smlouva měla být prodloužena, ale nejspíš se jednalo jen o ústní příslib, který už zaměstnavatel z různých důvodů nedodržel a zjevně dodržet nehodlá.
Doplňuji:
Nejspíš máte na mysli „podpůrčí dobu“, ale ta se týká jen období nemoci, tedy nikoli, období od skončení nemoci do doby než se nahlásíte na úřad práce…
http://www.pra­covniradce.cz/mzdy-cz/nemocenske-pojisteni/124-podpurci-doba

Ale ´ochranná doba´ (§ 48 ZP) se na váš případ nevztahuje…, protože vy jste sice byla nemocná, ale nedostala jste výpověď (což je případ § 48 zákoníku práce)
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakprace/cas­t2h1.aspx#par48

Pokud jste měla na mysli ´ochrannou lhůtu´ ve smyslu ustanovení § 15 zákona o nemocenském pojištění…, tak to taky není váš případ 🙂
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/nemocenske-pojisteni/cas­t3h1.aspx