Pracovní smlouva na dobu určitou a pobírání nemocenských dávek.

Mám pracovní smlouvu na dobu určitou ( do 31.1.2010 ). Hned po nástupu do zaměstnání jsem onemocněl a je mi zcela jasné že zaměstnavatel mi pracovní smlouvu neprodlouží. Jak dlouho mi bude proplácena nemocenská dávka jestliže pracovní neschopnost bude trvat déle než je sepsána pracovní smlouva např. do 31.3.2010.

Odpovědi
pondělí

DOKUD NEZEMŘETE,NEBO DOKUD SE NEUZDRAVÍTE,ALE PODLE PROZATÍMNÍCH PŘEDPISU,PO UKONČENÍ NEMOCENSKÉ MÁTE OSM DNÍ INKUBAČNÍ DOBU,KDY MŮŽETE ČERPAT DÁVKY V NEMOCI I NA JINOU DIAGNOZU,MUSÍTE SE ALE PO UKONČENÍ NAMOCENSKÉ NAHLÁSIT NA PRACÁK
A SPĚCHEJTE NEČASOVA „KOLONIE“ to hodlá zrušit

standa

Délka trvání pracovního poměru nemá VŮBEC žádný vliv na čerpání nemocenských dávek.

Podstatné je, aby čerpání nemocenské bylo ZAHÁJENO během trvání pracovního poměru nebo nejdéle do 8 dní po jeho skončení v tzv. ochranné době (btw. těhotné ženy mají pro případné čerpání nemocenské při rizikovém těhotenství nebo pro čerpání PPM tuto ochrannou dobu prodlouženou až na 180 dní).

Takže váš pracovní poměr může skončit a dávky budete pobírat vesele dál…samozřejmě, že se souhlasem posudkových lékařů, kteří se na vás po určité době slétnou jak vosy na bonbón 🙂
Maximální doba čerpání nemocenské je 380 dní, pak je to buď na invalidní důchod nebo zpět do práce…

p.s. uváděné datumy mají mít letopočet 2011, ne?

To pondělí: vaše odpověď je hrubě nepřesná…, v dobrém vám doporučuji se této kategorii otázek vyhnout 🙂