wája

Jak dlouho můžu marodit?

Jak dlouho můžu marodit jsem od prosince 2012 na ryz.těhotenství(Nes­chopence) a dne 30.6.2013 mi skončila pracovní smlouva.termín mám až v září a nejsem si jistá jestli můžu marodit jen dva měsíce a nebo až do porodu.
Doplňuji:
Ale mě nepropustily skončila mi smlouva tak mě zajímá jestly můžu bít na neschopence až do porodu.

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš marodit až do porodu, jen lékař nesmí zapomenout poslat hlášení sociálce. Nejlepší řešení bude, zeptat se ho při následující návštěvě ordinace, zda je vše v pořádku a zda není zapotřebí poslat na úřad nějaké dokumenty. Pracovní smlouva s tím nemá nic společného. Na nemocenské jsi byla a pokračuješ v ní dál.

Další odpovědi
badisko

:D nejsem si jist ..ale propustit te nemohou v nemocenseke a do te doby to ma na triku zamestvatel…:D …

mosoj

Na nemocenské můžeš být nejdéle 1 rok !! Takže to stihneš. Vždy na konci měsíce lékař vydává poukaz na peníze. Normálně se to doručovalo zaměstnavateli a ten to posílal na sociálku. Zjisti jestli to za tebe udělá lékař nebo to tam budeš muset doručit sama.

Klára K.

R. I. P. gramatika