Smlouva a mateřská dovolená

Krásný den.Mám půlroční smlouvu s automatickým prodloužením na 2 roky.Půlroční smlouva mně končí za 3 týdny.Myslím si,že jsem těhotná,ale ještě jsem nebyla u lékaře.Kdybych šla ted´hned k lékaři a ten mně řekl,že mám rizikové těhotenství a měla jsem neschopenku,jak to bude s mateřskou a nemocenskou,kdo mně ji bude platit.
Kdybych nešla k lékaři a šla až za měsíc,bude mě platit zaměstnavatel nemocenskou a mateřskou?pracuji pod agenturou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Nevím, co je pracovat pod agenturou. Na tuto otázku se zde odpovídalo již mnohokrát, zapátrejte v otázkách.

Zlatý

Přestože vámi zmiňovaný ´nepřímý´ pracovní poměr přes personální agenturu (To Jambalaya: např. http://oramon.webnode.cz/… má řadu nevýhod..., tak téma "pracovní neschopnost" je řešeno úplně stejně jako v ´přímém´ tedy běžném zaměstnaneckém poměru.

Tzn. že agentura=váš zaměstnavatel vám bude proplácet náhradu nemocenských dávek za všechny dny, které byly rozpisem prac.směn naplánovány jako vaše pracovní dny (avšak pouze 4.-14. kalendářní den nemoci). Od 15.kalendářního dne budete dostávat od OSSZ nemocenské dávky za každý kalendářní den nemoci.

Mateřskou pak budete dostávat úplně stejným stylem jako zaměstnankyně v běžných prac.poměrech a protože mateřská je placená ze ´státních´ peněz, je agentuře úplně jedno, že budete stále jejím zaměstnancem.

Pokud by vám agentura pracovní poměr po zmiňovaním půlroce neprodloužila, tak pak by bylo potřebné, abyste případně ´onemocněla´ nejpozději do 8 dní po skončení prac.poměru a opět budete pod ´nemocenskými dávkami´ s malým rozdílem, že za prvních 14 dní nemoci neobdržíte žádný peníz, ale od 15.dne už to bude úplně stejné jako v předchozím případě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.