Miroslavst

Stal se vám při výkonu povolání pracovní úraz a kolik jste dostali odškodné?

Mně se stal, ale jelikož jsem nešel marodit, nedostal jsem nic. Dříve jsem také jeden měl a dostal jsem asi tisícovku.
Chtělo to dát k soudu a vzít si právníka a byl bych dnes za vodou nebo ne?
http://www.no­vinky.cz/krimi/218001-mladik-vysoudil-za-pracovni-uraz-1-7-milionu-a-dozivotni-rentu.html

Nejlepší odpověď
iceT

Pracovni uraz ne,ale kdysi ve skole jsem si pri telocviku zlomila klicni kost,a bylo me vyplaceno asi 1500-neco od skoly a neco od pojistovny.A kdyz se mi do obliceje vrhl vlčák,tak mi pojistovna vyplatila neco kolem 4–5 tisic.

Další odpovědi
anonym

já při výkonu práce spadla do otevřeného kanálu nějaký dobrák totíž ukradl poklop,a ikdyž jsem měla zničené šaty a tržné rány pobavila jsem jen okolí,nedali mi nic

zmimi

odškodné jsem dostal od firmy za 2měsíce pracovní neschopnosti mě to vyšlo jako bych ty 2měsíce chodil do práce plus jeden plat navíc.Měl jsem ruku v dlaze,takže docela dobrý.

mosoj

Nevím čemu říkáte odškodné. Nic takového není. Při pracovním úrazu máte nárok na náhradu ušlého výdělku ve výši průměrného platu, náklady na léčení ( pokud jste je platil) a bolestné.
Pokud jako následek pracovního úrazu trpíte
trvalými následky. Máte nárok na finanční vyrovnání za ztížení společenského uplatnění.
O tom jak velké je, rozhoduje odborný lékař na základě daných tabulek.
Měl jsem pracovní úraz z trvalými následky.
Mzdu jsem dostal vyrovnánu do průměrné mzdy. Dostal jsem vyplacené bolestné podle množství bodů, které určil lékař ( zase podle tabulek)a náklady na rehabilitaci a dopravu na ni, kterou jsem si hradil. Za dva roky jsem si zažádal o zhodnocení trvalých následků. Byl to sice problém, žádnému lékaři se do toho nechtělo ale nakonec přeci jenom něco sesmolili podle tabulek. A v rámci těchto bodů jsem, dostal od pojišťovny finanční náhradu. On totiž každý zaměstnavatel musí být povinně pojištěn. Nic dalšího jsem podle vyhlášky nesplňoval a tak také nebyl důvod dávat žalobu. Za trvalé následky jsem dostal po dvou letech 55 000 Kč. Vše podle daných tabulek.

Do občanskoprávníhp sporu jsem nešel. Nemyslím si, že by mi soud něco navíc přiklepl.

Nevím kolik dostal ten dotyčný podle tabulek ( určitě méně), ale to co mu přiklepl soud, všechno nakonec zaplatí ten co zodpovídal za to lešení pokud nebyl pojištěný. Takže aby nakonec něco dostal.

anonym

Náhradu mzdy 100% – u velké firmy. U (velmi) malé firmy nic.

slimaczek

Pokud jste měl pracovní úraz bez pracovní neschopnosti, náleží Vám odškodnění stejné jako s pracovní neschopnosti. Ovšem nenáleží Vám odškodnění ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti – když Vám nevznikla.
Náleží Vám bolestné, které, jak je shora řečeno, ohodonotí ošetřující lékař daným počtem bodů podle patřičných tabulek daných vyhláškou. (1 bod = 120 Kč) Pokud víte na kolik bodů Vám lékař zranění obodoval, lehce si spočítáte částku bolestného. Dále můžete nárokovat náklady na léčení, kam patří všechny náklady, které jste v souvislosti s léčením pracovního úrazu vynaložil. (doplatky za léky,regulační poplatek, poplatek za pobyt v nemocnici, atd). Rovněž Vám náleží věcná škoda, pokud Vám vznikla. Tím se rozumí, pokud by jste si způsobil vlivem pracovního úrazu nějakou újmu na Vašich věcech (brýle, hodinky, oděv apod.)
Pokud se jednalo o zranění, u kterého je možné uplatňovat trvalé následky i tyto patří do odškodnění za pracovní úraz. Múžete je však uplatňovat až minimálně po uplynutí jednoho roku. Stejný postup jako u bolestného (obodování zranění ošetřujícícm lékařem). Zaměstnavatel je povinen s Vám škodu za úraz projednat bez zbytečného odkladu a pokud s výší škody nesouhlasíte a zaměstnavatel trvá na svém, můžete se poté obrátit na soud.

Polaskova44

Bohužel, jsem na tom podobně jako vy. Taky jsem měla pracovní úraz a vzhledem k tomu, že jsem nešla marodit, tak jsem nedostala nic. Byla to možná moje hloupost. Co ale vím, tak ty částky za pracovní úrazy a náhrada bolesti jsou dneska opravdu celkem slušné. Zkuste se mrknout třeba na tyto stránky – https://www.urazy-pracovni.cz/sez­nam_naroku/nah­rada-za-bolest/ Tam se toto téma hodně řeší.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.