Pracovní úraz

Stal se mi v práci úraz. Se zaměstnavatelem jsem sepsal pracovní úraz. Myslel jsem si tedy, že budu mít 100% náhradu mzdy za období v léčbě. Ale nyní mi zaměstnavatel tvrdí,že mu pojišťovna nic nezaplatí a chce tak, abych šel normálně marodit a byl placen jako v běžné neschopnosti,že to bude pro mě výhodnější. Jak mám na to reagovat?

Nejlepší odpověď
standa

Zmiňovaný návrh zaměstnavatele odmítněte !

Je mi jasné, že míru razance tohoto „odmítnutí“ budete vážit podle toho, zda vám tato záležitost bude obrazně řečeno stát za to, se se zaměstnavatelem případně i rozhádat.

Každopádně ´právo´ je na vaší straně a zaměstnavatel je povinen postupovat dle zákoníku práce. A to, že mu pojišťovna nechce nic nahradit není váš problém (možná neplatí povinné pojištění pro tyto případy, kdo ví…)

A pokud vám zaměstnavatel tvrdil, že ´běžná´ neschopenka pro vás bude finančně výhodnější, než-li odškodňování prac.úrazu, tak vás buď tahá za nos a nebo je v této oblasti hrubě nevzdělán ☹

Další odpovědi
Lucimia

Také myslím, že je v právu… :)