Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den, stal se mi pracovní úraz. Platí mi šéf prvních 21 sní nemocenskou?? a co náhrada mzdy jak se to vyplácí??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den, v případě vzniku pracovního úrazu s pracovní neschopností, Vám náleží mimo jiné i odškodnění ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti. To znamená, že rozdíl mezi vyplacenou nemocenskou a Vaším průměrným výdělkem Vám bude dorovnán. Výši rozdílu mezi těmito položkami spočítá mzdová účetní. Zaměstnavatel je povinen mít uzavřené pojištění proti pracovním úrazům. Proto pošle veškeré údaje k odškodnění pojišťovně a tato poté proplatí. Ušlý výdělek je zdanitelná částka, kterou Vám musí započítat do mzdy a zdanit. Naproti tomu například bolestné Vám musí být vyplaceno jednorázově, bez zdanění. Druhy náhrad za pracovní úraz upravuje Zákoník práce od § 369 - viz odkaz.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast14h1.aspx


Avatar uživatele
Registrovaný

Zdravím, u pracovního úrazu Vám zml hradí náhradu mzdy již od prvního dne pracovní neschopnosti. nemocenskou vyplácí až příslušná okresní správa sociálního zabezpečení od 22. dne trvání PN.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.