pracovní úraz

Měl jsem pracovní úraz který jsem neprodleně zapsal do knihy úrazů u zaměstnavatele .Jsem v zimě jediný zaměstnanec, pracuji samostatně a tak nemám přímého svědka .Při nakládání těžkého břemena mi luplo v zádech a zablokovali se mi .Tuto skutečnost jsem neprodleně zapsal do knihy úrazů u zaměstnavatele . K lékaři jsem hned nešel a zprvu to řešil náhradním volnem . Po týdnu jsem navštívil lékaře který mi vystavil neschopenku na které mi nevyznačil pracovní úraz a tvrdil mi , že to není potřeba , že je podstatné zda to je nahlášeno v práci. Mám v tomto případě nárok na odškodnění pracovního úrazu , nebo pouze normální nemocenské dávky ?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Jakub

Podle vašeho popisu předpokládám, že vaše firma nemá osobu odborně způsobilou ve vyhledávání pracovních rizik (dříve bezpečnostního technika), takže to bude problém. Současná legislativa neurčuje maximální váhu břemene, kterou může pracovník zvedat a navíc, když jste nepřesvědčil ošetřujícího lékaře o tom, že se jedná o pracovní úraz, tak si myslím, že žádná komise vám to neuzná. I když se vám to stalo na pracovišti a zapsal jste to beze svědků do knihy úrazů, vám moc nepomůže. Vše záleží na zaměstnavateli.
osha.europa.e­u/cs/publicati­ons/factsheet­s/73 –