Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok od zaměstnavatele když jsem měla pracovní úraz a mám trvalé následky na nějaké odškodnění ?Děkuji

Doplňuji:
Ne to vím že při pracovním úraze mám na finanční odškodnění nárok,ale přšla jsem o malíček tak mám namysli jestli budu dostávat něco za trvalé následky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud odškodněním máte na mysli jednu z níže uvedených "náhrad" , tak ano na tato ´odškodnění´ máte nárok.

Pokud však máte na mysli ´odškodnění´ obdobného typu jaké je nabízeno pojišťovnami ve svých pojistných smlouvách pro smrt či úrazy s trvalými následky..., tak tato ´odškodnění´ zaměstnavatel nehradí.

-------------

§ 369
Zaměstnanci, který utrpěl pracovní úraz(...) je zaměstnavatel(...) povinen poskytnout NÁHRADU za:
a) ztrátu na výdělku,
b) bolest a ztížení společenského uplatnění,
c) účelně vynaložené náklady spojené s léčením,
d) věcnou škodu
Doplňuji:
Pokud vinou trvalých následků po pracovním úrazu dojde ke ztrátě či snížení vaší původní pracovní schopnosti, tak můžete určité nároky uplatňovat vůči zaměstnavateli.

Doporučuji, abyste si nechala vypracovat lékařský posudek, který osvědčí případnou ztrátu dosavadní pracovní schopnosti a pak se uvidí co dál...

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast14h1.aspx#par365

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.