Curiosity

Prosím poraďte JEDNODUCHÝ RECEPT! Mám kuřecí prsa a brambory! CO S TÍM? ☹

Chtěla bych to s nějakou omáčkou! Jsem kuchařský antitalent.. :-/ Na netu mi připadá všechno složité. :-/ PROSÍÍÍÍM DEJTE MI NĚJAKÉ HODNĚ JEDNODUCHÉ TIPY!! ..hlavně ať u toho nestrávím půl dne (ale to strávím i tak ☹..) 😁 DĚKUJÍÍÍ!! Nebo můžete taky nějaký odkaz na EXTRÉMNĚ JEDNODUCHÉ RECEPTY! 🙂

Nejlepší odpověď
Lucijej

  1. brambory uvařit
  2. prsa naklepat a okořenit např. grilovacím kořeníma a osmažit
  3. zeleninová obloha

Další odpovědi
beer

Složité? Mrkni na tento jednoduchý recept, bez omáčky:
http://www.mix­wix.cz/clanky/va­reni/zapecena-kureci-prsa-s-bramborami-se-smetanou

Suroviny můžeš přidávat, ubírat, nahrazovat a jistě to bude bašta. Hlavně se neboj )

hawranek

Máš kuřecí prsa a brambory. Můžeš udělat kuřecí řízky s brambory nebo bramborovou kaší (extrémně jednoduché), ale k tomu nemáš omáčku. Kuřecí prsa jsou dobrá s hořčičnou omáčkou, které je dobrá a jednoduchá (http://forum.e­kucharka.net/hor­cicna-omacka-3598). Nebo (pokud to máš blízko do obchodu) si můžeš zajít koupit některou z těch zapíkacích směsí, které jsou jednoduché, chutné a rychlé. Hodně štěstí 🙂

pokazdejinak

já bych se s omáčkou nezdržovala – jsou na to potřeba i další suroviny – min. buď smetana nebo třeba rajský protlak nebo hůř – nějaké umělé náhražky z pytlíku
jestli máte opravdu jen to kuře a brambory, tak maso lehce naklepejte (jestli není palička, tak rukou), osolte a opepřete a na přírodno opečte na pánvičce – z obou stran dozlatova :)
no a brambory oškrábat a uvařit doměkka ve slané vodě s kmínem – nebo povařit jen cca 10 min a pak s nimi na plech s trochou oleje a dát opéct do vyhřáté trouby
jestli doma najdete ještě nějakou zeleninu na oblohu na talíř, přidáte lžičku hořčice a máte luxusní a jednoduchou baštu ;)

arygnoc

do pekáče poukládejte maso.
osolte.
opepřte.
nakrajejte cibuli na silnější kolečka (oloupanou) a pokládejte na maso.
na maso dejte kousky másla (lžíci oleje).
přidejte různé koření (zelené, kari, majoránku, co vás napadne)
podlejte cca 3 dcl vody (do výšky asi 1,5 cm).
dejte do trouby, nastavte na 170°C a pečte (cca 40 min), občas maso polejte šťávou (výpekem), asi po 25 minutách otočte.
K tomu:
uvařte brambory.
jako přílohu doporučuji salát z rajčat (nebo podle chuti, možností).

tom004

2 vykostěné kuřecí prsa / sůl /pepř / vegeta / máslo na vymazaní. Zálivka:2 pol. lžíce oleje /1,5 pol. lžíce hořčice /2 čajové lžičky worchestrové omáčky / /2 čajové lžičky sojové omáčky/sůl /pepř.

Kuřecí prsa rozdělíme na větší kusy (asi tak na 4–6 kousků z jednoho prsa) osolíme , opepříme , posypeme zlehka vegetou (ta není nutná ) a vložíme do vymaštěné nádoby . Nejlepší je zapékací miska. Ale je to celkem jedno. Přelijeme to zálivkou. Vložíme do trouby a pečeme zhruba 25–30 minut. Po dobu pečení alespoň jednou otočíme podlijeme trochou vody. Většinou dělám současně přílohu. Maso je hotovo současně.
V odkazu najdeš mnoho dalších.

Zdroj: http://www.la­buznik.com/

johana 56

Rychlá,dobrá omáčka

1 sáček Maggi zapečené kuře žampiony-smetana rozmíchat ve 1/4l vody,nalít na podušené maso,chvíli povařit,přidat pár lžic zakysané smetany.(Většinou se tento výrobek používá na zapečení,já tuto omáčku dělám často i k těstovinám.)

WeeBear

Moje oblíbené, prsa naklepej a nasol, jako běžně, rozmíchej v půllitru(pokud pečeš jen pro sebe, tak méně vody) vody kostku masoxu a obojí dej do pekáče a peč, dokud prsa nezměknou, do vyvaření masoxu. A brambory uvař jako běžné jídlo. 🙂

Teď je to už asi pasé, ale ber to třeba jako inspiraci pro příště. Je to perfektní. 🙂

bubukaa

brambory na kostičky a osmažit , maso na kostičky a obalit v tatarské omáčce a osmažit a pak už osmažené zamíchat dohromady

klapalfr

Docela dobré recepty mají na stránce https://mlsna­varecka.cz/ce­vabcici-na-plechu-v-troube/ já tam nedávno našla fajn recept na čevabčiči. JSem teda oproti tobě asi pokročilejší kuchař, já si s těmi recepty ještě rád hraju, takže jsem ten jejich doplnil trochou kurkumy a římského kmínu, díky čemuž to chytlo takový fajn exotický nádech. :) No a k tomu samozřejmě šťouchaný brambor (to bys mohla zvládnout) a nakrájet zeleninu taky určitě dokážeš. :)