Filip84

Co tak běžně zvládnete uvařit?

Otázka směřuje, spíše, na takové ty „nekuchaře“, něco, jak psal Mravenec, že koupí nudle, uvaří podle návodu na pytlíku, koupí hotovou rajčatovou omáčku v Lidlu a má Gabel.

Co tak vaří nekuchaři? Ale nemyslím, třeba, strčit pizzu z mrazáku do televise, nebo ohřát, hotové a zmrazené, plněné Knödele uzeným masem. Ne, myslím právě něco, jak jsem popsal, prostě nudle s něčím, nebo něco podobného.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Před pár lety jsem uměl ještě česnečku. Dlouho jsem ji ale nedělal.
Jinak veškeré mé „vaření“ se zakládá na nějakém polotovaru – koupím rybí filé, mražené hranolky a upeču.

Umím nějaké klasické rychlovky, jako vajíčka, chléb ve vajíčku, těstoviny s tuňákem, kuřecí prsa – zpracovat na řízky, stripsy, nudličky,… a k tomu rýži.

Moc toho není, co opravdu umím uklohnit. 😃

Další odpovědi
Drap

Většinu běžných jídel od hotovek po některé minutky. Něco málo dokáži i upéct.

Emefej

U nás doma vařím všechna jídla z ryb a zvěřiny. V této kategorii vaření jsem lepší než manželka.

Rokio

Čaj a kakao. Myslím si, že bych ještě zvládl uvařit těstoviny.

Na učnáku jsem se učil dělat těsto a pizzu.

EKSOT123

Asi cokoliv. A také chléb a nejrůznější buchty a cukroví. Používám hodně zeleniny, zřejmě následek mé zahradnické minulosti. Ale pokud vařím jen pro sebe, tak to dělám trochu sparťansky.= Navařím vždy na víc dní, moc se s tím nemazlím a trochu experimentuji. Brambory neokrajuji, jen místa s klíčky a kazy, cibuli jen na větší kusy atd.

paul1

Docela dobře zmáknu kafe 🙂. Vaří manželka a dobře, má i nějaké recepty na internetu.

Filip84

paul: A ani, co já vím, nudle s něčím, vajíčka na cibuli, nebo něco takového, nezvládneš? 😅

Filip84

Pouze připomínám zásadu, že když se tu něčí odpověď zobrazí vícekrát, tak je to vysoce hodnotný uživatel, jeho odpověď je vysoce hodnotná, a proto se palcuje vícekrát! 👆👆👆

Dání palce jenom jedné z násobné odpovědi trestá se káznicí, nebo i smrtí! 👿😂😂😂

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Ty nudle navaříš s něčím, třeba s nějakou omáčkou, nebo jenom tak, prostě nudle? 😀

Rokio

Filip: Jen tak. Raději mám kolínka a vrtule než špagety. Ty se blbě jedí. Pak můžu na ně dát nakrájený párek, ohřát to v mikrovlnce a nakonec kydnout na to kečup a tatarku.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Počkej, ale spaghettini, spaghetti, bucatini, linguine, tagliatelle, nebo fetuccine, se jí lépe, než fusilli, rigatoni, cavatappi nebo chifferini (tj. „vřetena“ a „kolínka“, jenom „kolínek“ znám čtyři druhy). Však namotáš na vidličku a hotovo, tady ty drobné nudle se musí jíst lžící, nebo hůlkama, to se vidličkou blbě žere.

Jo tak pozor, pán je z lepší rodiny, vaří nudle „na červeno – bílo“! (https://necyklo­pedie.org/wiki/Pol­sko) 😎😂😂😂

Filip84

Mravenec: No, však ano, proto tu ta otázka je. Protože co já mám tak, jako, sociální fond, tak všichni umí nějak vařit, víš co, jako ale opravdu vařit, tak jak mám vědět, o vařej ti, co vařit neumějí? 🤷‍♀️😀

Ty, nejstarší „receptura“ na česnečku, taková jako všelidová, hodně všelidová😅, je, že se udělá na pánvici Roux, prostě jenom opečeš mouku na tuku (případně i s cibulí, ale to už je moc nóbl!😲), vrazíš do misky, ve zbytku toho tuku opečeš starý chleba na kostky, vrazíš k tomu Roux do misky. Vezmeš česnek, oloupeš, pak ho prolisuješ na ten Roux do misky, vrazíš do toho majoran, sůl, vypláchneš tu pánvici vařící vodou, no a vliješ to na ten chleba, Roux, sůl, česnek a koření do misky. Ochutnáš, případně dosolíš, no a dlabeš.

Vaříš to taky tak nějak, nebo máš víc „nóbl“, nebo ještě všelidovější? 😅

Nudle s tuňákem, to je co? To uvaříš nudle ve vodě, tak jako podle návodu na pytlíku, vrazíš do misky, vrazíš do toho konservu tuňáka a Schluß, dlabeš? 😀

Mravenec

Nudle s tuňákem – přesně tak, jak píšeš.

A tu česnečku jsem vařil dle receptu, nevzpomínám si přesně, ale podobný tomuto: https://www.a­petitonline.cz/re­cept/klasicka-cesnecka

Filip84

Mravenec: Díval jsem se na tu česnečku. Tož, oproti Rokiovi I. Kauflandskému, Ty vaříš, jako pro krále! 😎