Avatar uživatele
Filip84

Co tak běžně zvládnete uvařit?

Otázka směřuje, spíše, na takové ty „nekuchaře“, něco, jak psal Mravenec, že koupí nudle, uvaří podle návodu na pytlíku, koupí hotovou rajčatovou omáčku v Lidlu a má Gabel.

Co tak vaří nekuchaři? Ale nemyslím, třeba, strčit pizzu z mrazáku do televise, nebo ohřát, hotové a zmrazené, plněné Knödele uzeným masem. Ne, myslím právě něco, jak jsem popsal, prostě nudle s něčím, nebo něco podobného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mravenec před 435 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Odpoveď byla označena jako užitečná

Před pár lety jsem uměl ještě česnečku. Dlouho jsem ji ale nedělal.
Jinak veškeré mé „vaření“ se zakládá na nějakém polotovaru – koupím rybí filé, mražené hranolky a upeču.

Umím nějaké klasické rychlovky, jako vajíčka, chléb ve vajíčku, těstoviny s tuňákem, kuřecí prsa – zpracovat na řízky, stripsy, nudličky,… a k tomu rýži.

Moc toho není, co opravdu umím uklohnit. 😃

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Většinu běžných jídel od hotovek po některé minutky. Něco málo dokáži i upéct.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

U nás doma vařím všechna jídla z ryb a zvěřiny. V této kategorii vaření jsem lepší než manželka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Čaj a kakao. Myslím si, že bych ještě zvládl uvařit těstoviny.

Na učnáku jsem se učil dělat těsto a pizzu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Asi cokoliv. A také chléb a nejrůznější buchty a cukroví. Používám hodně zeleniny, zřejmě následek mé zahradnické minulosti. Ale pokud vařím jen pro sebe, tak to dělám trochu sparťansky.= Navařím vždy na víc dní, moc se s tím nemazlím a trochu experimentuji. Brambory neokrajuji, jen místa s klíčky a kazy, cibuli jen na větší kusy atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Docela dobře zmáknu kafe 🙂. Vaří manželka a dobře, má i nějaké recepty na internetu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

paul: A ani, co já vím, nudle s něčím, vajíčka na cibuli, nebo něco takového, nezvládneš? 😅

Avatar uživatele
Filip84

Pouze připomínám zásadu, že když se tu něčí odpověď zobrazí vícekrát, tak je to vysoce hodnotný uživatel, jeho odpověď je vysoce hodnotná, a proto se palcuje vícekrát! 👆👆👆

Dání palce jenom jedné z násobné odpovědi trestá se káznicí, nebo i smrtí! 👿😂😂😂

Avatar uživatele
Filip84

Rokio I. Kauflandský: Ty nudle navaříš s něčím, třeba s nějakou omáčkou, nebo jenom tak, prostě nudle? 😀

Avatar uživatele
Rokio

Filip: Jen tak. Raději mám kolínka a vrtule než špagety. Ty se blbě jedí. Pak můžu na ně dát nakrájený párek, ohřát to v mikrovlnce a nakonec kydnout na to kečup a tatarku.

Avatar uživatele
Filip84

Rokio I. Kauflandský: Počkej, ale spaghettini, spaghetti, bucatini, linguine, tagliatelle, nebo fetuccine, se jí lépe, než fusilli, rigatoni, cavatappi nebo chifferini (tj. „vřetena“ a „kolínka“, jenom „kolínek“ znám čtyři druhy). Však namotáš na vidličku a hotovo, tady ty drobné nudle se musí jíst lžící, nebo hůlkama, to se vidličkou blbě žere.

Jo tak pozor, pán je z lepší rodiny, vaří nudle „na červeno – bílo“! (https://necyklo­pedie.org/wiki/Pol­sko) 😎😂😂😂

Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: No, však ano, proto tu ta otázka je. Protože co já mám tak, jako, sociální fond, tak všichni umí nějak vařit, víš co, jako ale opravdu vařit, tak jak mám vědět, o vařej ti, co vařit neumějí? 🤷‍♀️😀

Ty, nejstarší „receptura“ na česnečku, taková jako všelidová, hodně všelidová😅, je, že se udělá na pánvici Roux, prostě jenom opečeš mouku na tuku (případně i s cibulí, ale to už je moc nóbl!😲), vrazíš do misky, ve zbytku toho tuku opečeš starý chleba na kostky, vrazíš k tomu Roux do misky. Vezmeš česnek, oloupeš, pak ho prolisuješ na ten Roux do misky, vrazíš do toho majoran, sůl, vypláchneš tu pánvici vařící vodou, no a vliješ to na ten chleba, Roux, sůl, česnek a koření do misky. Ochutnáš, případně dosolíš, no a dlabeš.

Vaříš to taky tak nějak, nebo máš víc „nóbl“, nebo ještě všelidovější? 😅

Nudle s tuňákem, to je co? To uvaříš nudle ve vodě, tak jako podle návodu na pytlíku, vrazíš do misky, vrazíš do toho konservu tuňáka a Schluß, dlabeš? 😀

Avatar uživatele
Mravenec

Nudle s tuňákem – přesně tak, jak píšeš.

A tu česnečku jsem vařil dle receptu, nevzpomínám si přesně, ale podobný tomuto: https://www.a­petitonline.cz/re­cept/klasicka-cesnecka

Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: Díval jsem se na tu česnečku. Tož, oproti Rokiovi I. Kauflandskému, Ty vaříš, jako pro krále! 😎

Nový příspěvek