hanjimka

Co a jak uvařím v troubě?

Přestal mi fungovat sporák a jede mi jen el.trouba.Elek­trikář má čas až v pondělí.Můžete mi prosím poradit co a jak lze vařit v troubě.Dnes jsem dělala kuř.křídla pečené na rýži a je to fajn,jenže víkend je na krku.Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Francouzské brambory,lasag­ně,rizoto,kotle­ty na šlehačce s bramborem,prostě veškeré masíčko s bramborem.To sladký,jako semlbába na víkend asi ne,že?

Další odpovědi
panenka

v troubě můžeš dělat např:Zapečené brambory,pečené maso s opečenýma bramborama,pečená sekaná,a když mám velkou návštěvu tak si na plech dám olej na rozpálený olej řízky a ty řízky podávám hranolkama které dělám taky v troubě

Terryle

Moje oblíbenosti:

  • zapíkaný těstoviny se sýrem, šunkou, brokolicí, zeleninou (čímkoli, co se doma najde a co rodina sní :)
  • pečený brambory ve slupce (jen umýt a rozkrájet a šup na plech) + pár kousků masa
  • pizzaaaaaaaaaa! :o)

Angela2713

Olej nebo máslo,kuřecí maso,zelenina,ko­ření..půl hodinky zapect.Na to brambory na plátky,zalít smetanou,dokořenit a dopéct.Rychlé a dobré.

tom004

V troubě můžete stejně dobře uvařit, nejen péci,např.: omáčky,polévky ap.Protože i ta nejobyčejnější el.trouba má horní a spodní spirálu.Použijte spodní.Trošku problém je s mícháním,třeba při provařování mouky,ale dá se to zvládnout.Má to i své výhody.Při vaření je trouba uzavřena a udržuje si vnitřní vlhkost,takže pomáhá při dušení ap.Mám to vyzkoušené a např.:rajskou omáčku vařím už dlouho právě v troubě.A pokud náhodou máte ve sporáku troubu s větrákem,tak to už je úplně bez problémů.