Pokročilý

Nějaký nápad co uvařit pro naprostýho laika?

Zítra mám uvařit něco k večeři, bohužel do ted jsem téměř nic nevařila a většinou to zkončilo stylem "uvař nudle, nakrájej cibuli, dej vařit brambory, pohlídej mi maso,...". Takže bych potřebovala něco jednoduchého co nejde téměř zkazit.

Matka - nudlovo-zeleninový tip, c moc nemusí maso. Táta - příšerně kořeněnový tip a já jsem spíš sladký tip s kuřecím masem a bez vařené zeleniny, prostě taková ta nezdravá jídla.

Jinak má představa je spíše teplé hlavní jídlo (žádná polívka). Máte nějaký tip a rady?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co třeba vaječný chléb?
V hlubokém talíři rozkvrdlej vajíčko, osol a opepři. Vy máchej v to chléb z obou stran a dej smažit na pánvičce do zlatova na rozpáleném oleji. Pak to můžeš pomazat kečupem neo hořčicí a cibulí na kolečka.

Nebo třeba těstoviny se smetanou šunkou:
1x těstoviny, 200g šunky, 3 tavené sýry (např.Kiri,Apetito), 2 smetany na vaření

Připrav si jednu větší mísu a pánev. Nakrájej šunku na malé kostičky. Mezi tím si dejte vařit těstoviny. Do mísy se šunkou přidej dvě smetany a tři tavené sýry dobře zamíchej, aby sýr nebyl na velké kusy. Až se dovaří těstoviny, přeceď je a dej na pánev , smíchej se šunkou,sýry a smetanou. Na pánvi to restuj tak 3-5 min.

Další odpovědi:

Zlatý

uvař lečo z čerstvých paprik a rajčat - k tomu buď nové brambory nebo chléb

Stříbrný

záleží jestli chceš vařit proto, aby jste se najedli, nebo proto, abys oslnila strávníky...
Doplňuji:
takže jestli se chceš "jen" najíst...strč kuře do trouby a upeč ho, nebo udělej kuřecí řízky...na tom fakt není co zkazit...

Zlatý

Uvař nudle nebo nějaké těstoviny,kuřecí maso nakr. nudličky opeč na pánvi a zvlášť uvař nějakou zeleninu nebo podus nakrájenou na másle - a ať si každý zamíchá a přikoření co je mu libo!

Zlatý

Bramborový guláš z polévky v pytlíku-jednoduchá snadná záležitost.
Chce to trochu brambor,kousek kabanosu,jednu gulášovou polívku-nejlepší je taková,co je není úplně v prášku,to poznáš na omak,v sáčku se to nepřesypává.A měla by se dávat do vařící vody.
Brambory nakrájej na kostky,kabanos taky,do hrnce dej trochu sádla,brambory s kabanosem na sádle orestuj,ale míchej,aby se nepřipálily,po chvilce zalej litrem vody,přidej půlku masoxu a přiveď k varu.Jakmile jsou brambory měkké,přidej k nim polívku ze sáčku a nechej zase vařit,ale občas míchej,rádo se připaluje.Pokud to není dostatečně husté,rozkvrdlej trochu hladké mouky v troše studené vody,aby nebyly hrudky a rychle vlej do guláše,zamíchej a nechej ještě zavařit.
Výhodou je,že nepotřebuješ skoro žádné koření,max.trochu soli nebo gulášové směsi na dochucení.Podává se s chlebem.
Pokud by vás na večeři bylo víc,přidej brambory i kabanos a polívky budou potřeba dvě.
Doplňuji:
a taky dvojnásobné množství vody.

Bronzový

vaječinu

Zlatý

Zeptej se ho (toho laika), na co má chuť.

Zlatý

Kup bazalkové pesto (můžeš udělat i domácí, ale...) promíchej s uvařenými těstovinami (tagliatelle) a posypej parmazánem. Taťkovi ještě hodně přidej čerstvě drcený černý pepř. :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.