Amie

Nějaký nápad co uvařit pro naprostýho laika?

Zítra mám uvařit něco k večeři, bohužel do ted jsem téměř nic nevařila a většinou to zkončilo stylem „uvař nudle, nakrájej cibuli, dej vařit brambory, pohlídej mi maso,…“. Takže bych potřebovala něco jednoduchého co nejde téměř zkazit.

Matka – nudlovo-zeleninový tip, c moc nemusí maso. Táta – příšerně kořeněnový tip a já jsem spíš sladký tip s kuřecím masem a bez vařené zeleniny, prostě taková ta nezdravá jídla.

Jinak má představa je spíše teplé hlavní jídlo (žádná polívka). Máte nějaký tip a rady?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Co třeba vaječný chléb?
V hlubokém talíři rozkvrdlej vajíčko, osol a opepři. Vy máchej v to chléb z obou stran a dej smažit na pánvičce do zlatova na rozpáleném oleji. Pak to můžeš pomazat kečupem neo hořčicí a cibulí na kolečka.

Nebo třeba těstoviny se smetanou šunkou:
1× těstoviny, 200g šunky, 3 tavené sýry (např.Kiri,Ape­tito), 2 smetany na vaření

Připrav si jednu větší mísu a pánev. Nakrájej šunku na malé kostičky. Mezi tím si dejte vařit těstoviny. Do mísy se šunkou přidej dvě smetany a tři tavené sýry dobře zamíchej, aby sýr nebyl na velké kusy. Až se dovaří těstoviny, přeceď je a dej na pánev , smíchej se šunkou,sýry a smetanou. Na pánvi to restuj tak 3–5 min.

Další odpovědi
hanulka11

uvař lečo z čerstvých paprik a rajčat – k tomu buď nové brambory nebo chléb

Funna

záleží jestli chceš vařit proto, aby jste se najedli, nebo proto, abys oslnila strávníky…
Doplňuji:
takže jestli se chceš „jen“ najíst…strč kuře do trouby a upeč ho, nebo udělej kuřecí řízky…na tom fakt není co zkazit…

hanny 2

Uvař nudle nebo nějaké těstoviny,kuřecí maso nakr. nudličky opeč na pánvi a zvlášť uvař nějakou zeleninu nebo podus nakrájenou na másle – a ať si každý zamíchá a přikoření co je mu libo!

iceT

Bramborový guláš z polévky v pytlíku-jednoduchá snadná záležitost.
Chce to trochu brambor,kousek kabanosu,jednu gulášovou polívku-nejlepší je taková,co je není úplně v prášku,to poznáš na omak,v sáčku se to nepřesypává.A měla by se dávat do vařící vody.
Brambory nakrájej na kostky,kabanos taky,do hrnce dej trochu sádla,brambory s kabanosem na sádle orestuj,ale míchej,aby se nepřipálily,po chvilce zalej litrem vody,přidej půlku masoxu a přiveď k varu.Jakmile jsou brambory měkké,přidej k nim polívku ze sáčku a nechej zase vařit,ale občas míchej,rádo se připaluje.Pokud to není dostatečně husté,rozkvrdlej trochu hladké mouky v troše studené vody,aby nebyly hrudky a rychle vlej do guláše,zamíchej a nechej ještě zavařit.
Výhodou je,že nepotřebuješ skoro žádné koření,max.trochu soli nebo gulášové směsi na dochucení.Podává se s chlebem.
Pokud by vás na večeři bylo víc,přidej brambory i kabanos a polívky budou potřeba dvě.
Doplňuji:
a taky dvojnásobné množství vody.

david22

vaječinu

Děda Louda

Zeptej se ho (toho laika), na co má chuť.

Damiana

Kup bazalkové pesto (můžeš udělat i domácí, ale…) promíchej s uvařenými těstovinami (tagliatelle) a posypej parmazánem. Taťkovi ještě hodně přidej čerstvě drcený černý pepř. 🙂