Přehřívá se notebook

Notebook se asi přehřívá, „tuhne“ systém nebo se sám vypíná, někdy visí jen nehybný obraz. Mám to zanést do servisu?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Pokud už máte delší dobu nějaký notebook, pak jste se možná stejně jako já setkali s problémem, že v průběhu měsíců začne jeho teplota při práci pomalu růst. To poznáte buď v nějakém software dle teplotních senzorů v notebooku, nebo zvýšenou aktivitou větráčku a větším „topením“ notebooku. Co je příčinou těchto problémů? Je to prach, který se chytá na chladiče a větráček notebooku, což má za následek právě to horší chlazení. Teplotní senzory začnou dávat instrukce k častějšímu spínání větráčku, ten vás pak nejen ruší svým zvukem, ale neustálým točením se samozřejmě také snižuje jeho životnost. Pokud se do větráčku dostane více prachu, začne vydávat nepěkné zvuky, časem se může i zastavit. Jak proti tomu bojovat?
dále viz link:

Zdroj: http://www.g2­.cz/cs/tipy/di­gi/7498.shtml

Další odpovědi
Olaf

Pokud je to možné: vysát počítač, vyčistit hlavně větráček. Zjistit, jestli něco nežere 100 % CPU (proces, seznam procesů: ctrl+alt+delete). Případně koupit podložku (třeba hliníkovou), která je vybavena dalšími větráky (tohle pomáhá hodně). Pokud jde o dedikovanou grafiku nvidia, zašel bych do servisu, vadné kusy byly schopny dosáhnout 100 stupňů za chvíli…

Retko

Taky jsem pred 2 dny pokladal podobnou otazku. Me se totiz vysplhava teplota az na 100%. Avsak rozdil od tebe bude ten ze se to ne seka, ani netuhne. Ja se spis vic bojim o to zda se procesor neznici casem.

Jinak to ti asi vyleza kdyz delat nejakou grafiku, nebo kdyz neco hrajes, zejo? Hodne jsem brouzdal na netu, a lidi radi koupit tu podlozku, ja osobne ale nezkousel. No kazdopadne si nemyslim ze ti to zrovna pomuze, protoze ti to tuhne.

Ja osobne jsem to zcasti vyresil tim ze jsem si nainstaloval program RightMark Utility, a zmensil jsem privod proudu, takze ta teplota tolik neleze, a kdyz neco hraju, tak to vyleze tak na 94 stupne nejvic, co jsem si vsiml. Dost bych ti radil to skusit, mozna to pomuze na to tuhnuti. Akorad jsem ted nemohl najit ten navod co jsem na to pouzil, ale slozity to neni, na pulku jsem prisel sam. Takze kdyby nebylo jasny, skus neco najit pres google.

Tak zatim cau. Snad pomuze…