ondra07

Přehřívání notebooku.

Dneska jsem přišel domů ze školy, zapnul jsem NB a vyskočilo mi tam něco: „system is cooling…“ a pak jsem na něm chvíli byl a asi 4× se mi sám od sebe vypnul. Je zřejmě přehřátý, CPU má 86°C … Nevíte, co mám dělat, co pomůže? Je možné, že do rána to bude OK, už jednou se mi to tam objevilo, ale nevypínalo se mi to samo os sebe, tak nevím…
Existuje nějaký software nebo něco? …
Děkuju

Nejlepší odpověď
Hlada

Je špinavý. Samo se to neopraví. Je potřeba ho otevřít, vyčistit a zkontrolovat připevnění chladiče CPU, nejspíš nanést novou teplovodivou pastu. Otázkou je, jestli si na to troufneš sám nebo ho dáš do servisu. Jestli ho budeš rozebírat, sežeň si raději servisní manuál.

Další odpovědi
Fidel

  1. software vám měří teploty bůh ví čeho (HDD, PCU)…
  2. prověřte, zda máte v pořádku chladič
  3. užívejte notebook pouze na stole
  4. Můžete si koupit speciální podložku pod notebook s aktivním chlazením (ale prý to nemá extra efekt)

Lord88

Ahoj, podlozka udela max 10 C. Ale u notasu kde je maly chladic se vesmes do 3/4 roku udela vrstva vlasu kuze a prach ktera se pak brani proudeni, vetsinou stacvi vycistit koberec, na youtube najdes podle modelu vemi casto navod jak zarizeni rozmontovat a pripadne se dostat s vysavacem k tomu vetraku. Ta spina je vevnitr,takze sani zvenku moc nepomaha ani stlaceny vzduch…ja jsem po roce mel narust o 35 C. ted jsem zase na max 60 u GPU kdyz hraju…