Bronzový

Přehřívání notebooku.

Dneska jsem přišel domů ze školy, zapnul jsem NB a vyskočilo mi tam něco: "system is cooling..." a pak jsem na něm chvíli byl a asi 4× se mi sám od sebe vypnul. Je zřejmě přehřátý, CPU má 86°C ... Nevíte, co mám dělat, co pomůže? Je možné, že do rána to bude OK, už jednou se mi to tam objevilo, ale nevypínalo se mi to samo os sebe, tak nevím...
Existuje nějaký software nebo něco? ...
Děkuju

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je špinavý. Samo se to neopraví. Je potřeba ho otevřít, vyčistit a zkontrolovat připevnění chladiče CPU, nejspíš nanést novou teplovodivou pastu. Otázkou je, jestli si na to troufneš sám nebo ho dáš do servisu. Jestli ho budeš rozebírat, sežeň si raději servisní manuál.

Další odpovědi:

Bronzový

1. software vám měří teploty bůh ví čeho (HDD, PCU)...
2. prověřte, zda máte v pořádku chladič
3. užívejte notebook pouze na stole
4. Můžete si koupit speciální podložku pod notebook s aktivním chlazením (ale prý to nemá extra efekt)

Ahoj, podlozka udela max 10 C. Ale u notasu kde je maly chladic se vesmes do 3/4 roku udela vrstva vlasu kuze a prach ktera se pak brani proudeni, vetsinou stacvi vycistit koberec, na youtube najdes podle modelu vemi casto navod jak zarizeni rozmontovat a pripadne se dostat s vysavacem k tomu vetraku. Ta spina je vevnitr,takze sani zvenku moc nepomaha ani stlaceny vzduch...ja jsem po roce mel narust o 35 C. ted jsem zase na max 60 u GPU kdyz hraju...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.