Czero

Proč se mí notebook přehřívá??

Dobrý den mám NTB NTB: Fujitsu AH531,Grafika ATI Mobility Radeon 1GB,Procesor Intel core i3 370M 2.4 GHz Notebook je 2 roky starý (už po záruce) ještě před čištěním jsem měl 90 Stupnů při plné zátěží (Procesor) ale když jsem ho pečlivě vyčistil teploty spadly o –10 stupnů teď když je při plné zátěží obzvlášť u hraní her tak má okolo 75–81 stupnů při dělaní nějaké práce ve vordu má kolem 52–57–8 stupnů a když na něm nejsem tak má okolo 49–52 otázka je jestli jsou teploty u tohohle typu procesoru normální popřípadně jestli by to mohlo ohrozit můj notebook díval jsem se na internet na max zátěž mého procesoru a tam píšou že je cca 90–105 stupňů ale lepší by bylo kdyby mi někdo už ze svojích zkušeností mohl říct jestli to je normální obzvlášť když hraju NTB Rome 2 total, Euro truck simulator 2 a Simcity 5 Moc děkuju předem za odpovědi

Odpovědi
anonym

75–80°C už je hodně – zkus pročistit větrací ´kanály´ – ideálně notes otevři (není-li v záruce), větrání vyčisti a vyměň i teplovodnou pastu pod chladičem.
Pokud v záruce je (a nebo si ´netroufáš´), vypni jej, skrz mřížku zablokuj lopatky ventilátoru (např. párátkem) a důkladně vysaj aspoň mřížky zvenčí.
Doplňuji:
Jaký máš v notesu procesor jsme si našli podle typu notesu…
😉
A platí to, co napsal „beer“ i já – takové teploty jsou pro tento procesor ´moc´ vysoké.

beer

Tento procesor by neměl překračovat teploto 65st C.
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=IN­TEL+I3+2.6+GHz&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=INTEL+i3+2­.6+GHz+max+te­plota

Anonym007

90stupnu je opravdu moc, radsi bych s tim nekam zasel.

Elvis1111

Dobrý den všem, před čtyřmi roky jsem řešil stejný problém jako Vy všichni s vysokými
teplotami v notebooku. Vlastním ASUS M51VA. Možná by Vám pomohlo jako inspirace
mé video na stránkách YOUTUBE. Od té doby mám pokoj.

Odkaz je: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=W46Fbk2zXCY

Přeji hezký den.