Avatar uživatele
zzzzz

Zahřívá se mi noťas, co s tím?

Pořád hučí a úplně hřeje. Je už sice starý, ale pořád funkční. Můžu něco proti tomu zahřívání udělat?
Pomůže třeba ho vysát? (z vysávání PC mám ale docela obavu, jednou jsem PC vysála a vysála jsem i nějakou pastu co tam patřila 🙂
Zapnula jsem doma klímu, mám tu už jen 17°C, trochu se schladil, ale pořád hučí.
Mám ho na stole, takže přístup vzduchu k ventilátoru tam je.
Prosím poraďte co s tím???
Já nechci aby mi exnul, jsem na něj zvyklá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, anonym, zjentek, marci1 před 3652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

ZZZZZlatíčko, už jsi jej vyčistila?
😉
Pokud se stav nezlepšil, je potřeba zkontrolovat, zda funguje ventilátor (a není zanesený chladič) – ale hlavně se mohla ´pokakat´ HeatPipe (pokud např. ušlo chladivo, prostě fingovat nemůže a procesor si ´užhavíš´) – fouká z notesu horký a nebo jen vlažný vzduch?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Zřejmě jsou zanešená žebra chladiče prachem, takže je mezi nimi omezený průtok vzduchu, procesor se víc zahřívá, regulace teploty zvýšila otáčky ventilátoru a ten je víc slyšet.
Chladicí podložka pomůže asi tak, jako zasmrádlému člověku voňavka.
Žádný ntb není kontruovaný tak, že se přehřívá! Musí se rozebrat a vyčistit. Postup není jednotný. Je dobré si předem opatřit servisní návod nebo aspoň tutorial. Vysávání z vnějšku nepomůže. Pasta se vycucnout nedá. Je jí jen nepatrná vrstvička mezi chladičem a procesorem. Není ale od věci chladič vymontovat, profouknout nebo propláchnout venku a nanést pastu novou. Pokud si na to netroufáš, svěř to někomu zkušenějšímu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Mělo by stačit vyčistit ventilátor na spodní straně ntb,ale chladící podložku doporučím taky,obyčejná stojí kolem 200 kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

já elektronice moc nerozumím a tak mě mrzí, že ti neporadím ..páč ta otázka mě hodně vzrušila :o
Doplňuji:
chladit chladit a chladit :o

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Phil

Poradil bych koupit nějakou chladící podložku, nebo ho prostě podložit knížkami, aby neohříval stůl pod sebou, ale teplo mělo kam jít. Dá se též zkusit záloha důležitých souborů a kompletně obnovit tovární nastavení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Chybí podstatné maličkosti, třeba copak to je za počítač? Podívej se, já mám vaio, poměrně nové a poměrně drahé (nové cca kolem 40–50k) a neskutečně „hučný a úplně hřeje“. Nicméně ta příčina je zřejmá, je to i7 s taktem na 2,8GHz (asi) která neváží ani 2kg, takže pokud si pustím virtuálku, pár desítek aplikací bla, bla, tak je třeba to uchaldit, což zřejmě SONY neumí jinak než na úkro hlasitosti. Jinak když to exne, tak exne ochrana proti teplotě, takže ho necháš „vychladnout“ a můžeš vesele drtit.

PS: Ten bordel můžou klidně dělat ložsika (olítáno) na větráku a nevím co ještě a to jsou prostě spotřební komponenty se kterými nic nenaděláš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Doplním Hladu: vysání je málo účinné, chce to fouknout – čili zdroj stlačeného plynu, nejlépe suchý vzduch nebo dusík, dá se to koupit i jako „sprej,“ ale je to celkem drahé. Ten ventilátor se často obnaží při vyjmutí klávesnice, ale není to pravidlem. Při fouknutí něčím držet ventilátor, ať se nerozočí, mohl by se zadřít. Je nutno foukat ne do ventilátoru, ale do výstupní díry; tím ventilátorem by to mělo přitom vylézt ven.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

hlavně to nerozebírej, nech to na odborníky nebo to nesložíš, rozebrat žádný problém horší skládat a navíc pokud je tam něco odejitý tak ti to vymění protože ty nepoznáš co je vadný, musíš ovšem při té příležítosti rozbít prasátko…

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

IceT ale jak to vyčistit? Vysát???

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nevysaješ to, ten prach časem udělá film jako jemný filc ..bohužel, viz níže

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

mimochodem, ta tvoje reálna otázka ze života zase zmizla? 🙂 Takže se s ní někdo po..... 🙂

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

jde to demontovat, vyfoukat a smontovat ..potřebuješ chlapa :o

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

🙂

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

já otočím notas hore břuchem,vypnutej samozřejmě a pak třeba špejlí vyšťárám mřížku co je na spodní straně,tam je ventilátor.Ono to moc nepomůže,ale přece jen trochu.Pro celý vyčištění by se to muselo rozdělat celý.

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Tak jdu čistit. Dík:-)

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet