Sarrow

Problém s CPU u notebooku

Ahoj

Mám problém s notebookem a nevím jakému kusu hardwaru jej mám přisuzovat…

CPU je nestabilně zatížené, zatížení je jednu chvíli mezi 0–5% a (při nečinnosti) ze vteřiny na vteřinu vyskočí na 100% .
Když se dívám na video (třeba jen na YouTube v 360p) nebo hraji hru, tak se z počátku jde všechno bez problému (1–2 minuty),
pak se začne zpomalovat obraz, začne se až praskavě kousat zvuk, plynulost se postupně sníží až na méně než 1 snímek za sekundu, začne se sekat kurzor myši a proces (hra, film, internet) zamrzne…

Občas i při spuštění Windowsu se začne počítač sekat a místo toho, aby se zobrazila plocha, se dívám kolem 20s na černou obrazovku, poté co se plocha objeví, tak při otevření jakékoliv složky začne počítač zamrzat a objeví se tabulka „Adding Snap-in to console“…

Teploty jsou v pořádku, viry ani malware tam nemám, Windows (7) jsem reinstaloval, disk jsem kompletně naformátovat (D-BANem), pročistil jsem vnitřek notebooku, ale nic nepomohlo…

V notebooku mám legální Windows 7 a všechny aktuální drivery pro veškerý hardware…

Nevím zda se jedná o poruchu v grafické kartě, procesoru nebo třeba ve zvukovce :(
Moc vás prosím o pomoc…

Notebook
HP Pavilion DV6 1108sl

HP Pavilion dv6 1108sl
Core2Duo T6400 2.0 GHz, 2MB L2 cache
4096 MB DDR2 RAM
ATI Radeon HD4650 2048 MB

Tady jsou log z RSIT, ale myslím že bude k ničemu…
Doplňuji:
http://letecka­posta.cz/293653284

Odpovědi
CoreCZ

Zkus vyčistit Větrák… nebo se koukni do správce úloh a koukni co ti žere výkon.
Doplňuji:
V tomto se moc nevyznám, ale skus vyčistit ten větrák mě to taky hodně pomohlo.

pl4toon

Zkuste prověřit hardisk na vadné sektory. Dobré výsledky má např. HD Tune
http://www.slu­necnice.cz/sw/hd-tune/
ale jsou i jiné dobré.
Doplňuji:
…programy.

Bedy

RSIT vypadá v pořádku, zkuste vyčistit ty větráky a chladiče. Jinak aktuální ovladače nemusí být vždy nejlepší, navrhuju zkusit nainstalovat starší ovladače grafické karty. Vím, že to často problém vyřešilo.

NemamSlov

mal som podobny problem s notebookom a jedine co ti mozem pôoradit skus preinstalovat ovladace, program Driver Genius Professional Edition, ktory stiahnes na ulozto, ti najde najnovsie ovladace na tvoju zvukovu kartu graficku kratu sietovu kartu proste vsetko, ja som si preinstaloval ovladace na procesor a grafiku a note book mi ide ako novy.....skus to ak budes mat problem s tym progamom tak sa ozvi
:)
Doplňuji:
ked budes mat program nainstalovany daj skenovat a ono ti to uz samo vsetko naide a potom das postupne ovladace instalovat :)

Vašek123

toto může mít zodpověný nějaký vir. Jsou to nové typy virů, které nerozpoznají antivirové programy. jestli je to tak, jedině pomůže formátování disku nebo bod obnovení

pl4toon

Vzpoměl jsem si, že jsme něco podobného řešili o jednoho známého. Šťourali jsme se v tom asi tři hodiny, než nás napadlo přeinstalovat kodeky a odebrat ty nepotřebné a světe div se, pomohlo to.

Sarrow

Máte na mysli něco takového?
http://www.slu­necnice.cz/sw/win­dows-7-codecs/

pl4toon

Ha, omlouvám, se, nevšiml jsem si vašeho dotazu.
Ano, to je přesně ono :) Shodou náhod používám přesně tento soubor kodeků, jen ještě se 64-bitovým rozšířením. Když nepomůže prostá instalace, zkuste si o kodecích něco přečíst a odebrat správně ty nepotřebné.