Notebook se přehřívá

Poslední dobou docela nepříjemně hřeje notebook. Ne že bych si ho pokládal každý den na kolena, ale pálí i prsty při psaní. Mám ho dát do servisu, nebo něco zkusit sám?

Odpovědi
taku1

Rozhodně se podívejte na prach v útrobách počítače. Odejměte spodní kryt a uvidíte, co se za tu dobu, co ho máte, do větráku a okolí nasálo. Vytáhnout největší kousky pinzetou a případně i použít vysavač. V obchodech se dá koupit i čistič ve formě stlačeného plynu (jen pozor na hořlavost, vypnout vše z elektřiny). Vysoká teplota může taky souviset s přetíženým procesorem, možná ho vytěžuje nějaký proces. CTRL+ALT+DEL otevře správce a tam uvidíte to uvidíte. Stáhněte si taky ovladače k procesoru (možná vám nefunguje dynamická změna frekvence procesoru) a v krajním případě aktualizujte BIOS (nový BIOS bude na stránkách výrobce notebooku).